Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Yerel Yönetimler 2024 Taban Puanları

DGS Yerel Yönetimler 2024 Taban Puanları

DGS Yerel Yönetimler 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Yerel Yönetimler DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 3295 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Yerel Yönetimler DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Yerel Yönetimler taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Yerel Yönetimler 2024 taban puanlarına ve Yerel Yönetimler kontenjanlarına yer verilmiştir. Yerel Yönetimler bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Yerel Yönetimler 2024 Taban Puanları

2024 Yerel Yönetimler DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Marmara ÜniversitesiYerel YönetimlerEA4234,77469236,62499

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Yerel Yönetimler DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Yerel Yönetimler DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Yerel Yönetimler bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Mahalli İdareler
  • Yerel Yönetimler

Yerel Yönetimler Bölümü Nedir?

Yerel Yönetimler bölümü eşit ağırlık meslekleri (EA meslekleri) arasında bir bölümdür.

Yerel Yönetimler nedir, Yerel Yönetimler bölümü mezunu ne iş yapar, Yerel Yönetimler bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Yerel Yönetimler bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi üniversite bölümleri hakkında yazdığımız içeriğiklerimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Yerel Yönetimler Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Yerel Yönetimler bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Yerel Yönetimler bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Yerel Yönetimler bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Yerel Yönetimler bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Yerel Yönetimler Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS eşit ağırlık bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş