Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı 2024 Taban Puanları

DGS Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı 2024 Taban Puanları

DGS Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 2169 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı 2024 taban puanlarına ve Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı kontenjanlarına yer verilmiştir. Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı 2024 Taban Puanları

2024 Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Marmara ÜniversitesiKuyumculuk ve Mücevher TasarımıEA3192,99175221,64324
Ankara Hacı Bayram Veli ÜniversitesiKuyumculuk ve Mücevher TasarımıEA3208,48705212,14520

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Gemoloji Ve Mücevher
  • Kıymetli Taş Ve Metal İşlemeciliği
  • Kuyumculuk Ve Takı Tasarımı
  • Takı Tasarımı Ve Süs Taşları İşlemeciliği
  • Takı Ve El Sanatları
  • Taş Ve Metal İşlemeciliği
  • Uygulamalı Takı Teknolojisi

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü Nedir?

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü eşit ağırlık meslekleri (EA meslekleri) arasında bir bölümdür.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı nedir, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü mezunu ne iş yapar, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS eşit ağırlık bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş