Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Gümrük İşletme 2024 Taban Puanları

DGS Gümrük İşletme 2024 Taban Puanları

DGS Gümrük İşletme 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Gümrük İşletme DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1415 Güncelleme: 8 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Gümrük İşletme DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Gümrük İşletme taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Gümrük İşletme 2024 taban puanlarına ve Gümrük İşletme kontenjanlarına yer verilmiştir. Gümrük İşletme bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Gümrük İşletme 2024 Taban Puanları

2024 Gümrük İşletme DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Tarsus ÜniversitesiGümrük İşletmeEA2--234,29314
Trakya ÜniversitesiGümrük İşletmeEA6192,41774195,90039
Burdur Mehmet Akif Ersoy ÜniversitesiGümrük İşletmeEA3--194,82565
Muğla Sıtkı Koçman ÜniversitesiGümrük İşletmeEA3--193,41117
Bayburt ÜniversitesiGümrük İşletmeEA3----
Iğdır ÜniversitesiGümrük İşletmeEA5----

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Gümrük İşletme DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Gümrük İşletme DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Gümrük İşletme bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Gümrük İşletme
  • Maliye

Gümrük İşletme Bölümü Nedir?

Gümrük İşletme bölümü eşit ağırlık meslekleri (EA meslekleri) arasında bir bölümdür.

Gümrük İşletme nedir, Gümrük İşletme bölümü mezunu ne iş yapar, Gümrük İşletme bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Gümrük İşletme bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Gümrük İşletme bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Gümrük İşletme Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Gümrük İşletme bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Gümrük İşletme bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Gümrük İşletme bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Gümrük İşletme bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Gümrük İşletme Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS eşit ağırlık bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş