Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi 2024 Taban Puanları

DGS Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi 2024 Taban Puanları

DGS Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1293 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi 2024 taban puanlarına ve Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi kontenjanlarına yer verilmiştir. Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi 2024 Taban Puanları

2024 Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Selçuk Üniversitesi Ayakkabı Tasarımı ve ÜretimiEA2199,39219228,11814

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Ayakkabı Tasarımı
  • Ayakkabı Tasarımı Ve Üretimi / Ayakkabı Tasarım Ve Üretimi
  • Ayakkabı Ve Saraciye Tasarımı
  • Moda Tasarımı
  • Moda Ve Tekstil Tasarımı
  • Moda Yönetimi
  • Moda-Konfeksiyon
  • Saraciye Tasarımı Ve Üretimi

Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Bölümü Nedir?

Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümü eşit ağırlık meslekleri (EA meslekleri) arasında bir bölümdür.

Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi nedir, Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümü mezunu ne iş yapar, Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi üniversite bölümleri hakkında yazdığımız içeriğiklerimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS eşit ağırlık bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş