Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
2023'te Oynanacak En İyi 10 Yarış Oyunu Nedir?

2023'te Oynanacak En İyi 10 Yarış Oyunu Nedir?

Araba oyunu, araba simülatörü, araba sürme oyunu veya araba yarış oyunu, oyuncunun gerçek dünya, fantezi ortamında veya parkurda bir aracı kontrol ettiği bir video oyunudur.

Gaming 2185 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

En Güzel Araba Oyunları MinikOyuncu'da

Araba oyunu, araba simülatörü, araba sürme oyunu veya araba yarış oyunu, oyuncunun gerçek dünya, fantezi ortamında veya parkurda bir aracı kontrol ettiği bir video oyunudur. Araba oyunları, tüm arabaları ve pisti gösteren üstten bir görünüme, sadece arabayı ve yakındaki arabaları gösteren üçüncü şahıs görünümüne veya arabanın içindeki sürücünün kolları gözükecek şekilde birinci şahıs görünümüne sahiptir. Genelde birilerine karşı yarıştığınız oyundur.

Çoğu araba oyununda, bir yarış pistinde veya bir şehirde olursunuz. Diğer oyunculara karşı veya NPC (bilgisayar tarafından kontrol edilen) kişilere karşı yarışırsınız. Bununla birlikte, eğer kamyon sürmek isterseniz bizim sitemizde bulunan Truck oyununu deneyebilirsiniz. Bu tarz daha gerçekçi olan araba oyunları da vardır. En güzel oyunlar bizim sitemizde bulunmaktadır. Bizim sitemizde Gta 5 oyunu da dahil bir çok araba oyununu oynayabilirsiniz.

Araba Yarış Oyunu Nedir?

Yarış oyunları, oyuncunun bir aracı birinci şahıs veya üçüncü şahıs bakış açısıyla kontrol etmesini içeren bir tür video oyunudur. Pek çok yarış oyunu türü mevcut olsa da hepsinin ortak amacı bitiş çizgisini herkesten önce geçmektir. İster geleneksel bir Formula 1 yarışı, ister arazi rallisi, hatta karting yarışı olsun, oyuncunun nihai hedefi her zaman aynıdır. Başarılı olmak için, rakiplerini en ince dönemeçlerde geride bırakmak için reflekslerinizi, stratejik planlamalarınızı ve hızlı reflekslerinizi kullanmanız gerekir. Değerini artırmak ve daha gerçekçi bir görünüm için birçok yarış oyunu, oyuncuların araçları ve pistleri özelleştirmesine de olanak tanır.

Sitemizdeki araba yarışı oyunları kendilerini geliştirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Araba yarışı oyunlarımızın hepsi en iyi oyunlardan ilham alınarak üretilmiştir. En güzel oyunları ve en güzel araba yarışı oyunlarını bizim sitemizde deneyimleyebilirsiniz. Eğer ki hem araba yarışı oynamak hem de serbest dünyada gezmek istiyorsanız, Amerika’nın her bölgesini karış karış görmek istiyorsanız, size Gta 5 oyununu kesinlikle önerebiliriz.

Yarış Oyunlarının Türleri

Normal Yarış: Bu oyunlar hızlı tempolu ve heyecan verici bir aksiyona sahiptir. Hız ile çevikliği bize hissettirir aynı zamanda yarıştaki heyecanı yaşatır.

Go Kart Yarışı: Bu yarış türü pek çok virajlı dönemeçleri olan bir pistte gerçekleşir. Go kart araçları ile hızı hissedebilirsiniz. Bazen rakiplere karşı avantaj sağlamanız için arabayı modifiye edebilirsiniz.

Off-Road Yarışları: Bu tür oyunlar genellikle çamur ve kayalar gibi engelleri içeren engebeli arazide oynanır.

Simülasyon Yarışı: Bu tarz yarışlar, gerçek bir araba kullanımı deneyimini olabildiğince doğru bir şekilde yeniden yaratmayı amaçlar. Bu tür araba oyunu, sizi oyunun içinde hissettirir. Gerçek bir yarışçı gibi hissedersiniz

2023'te Oynanacak En İyi 10 Yarış Oyunu Nedir?

Oyunda Araba Kontrolü

Bilgisayarda bir arabayı veya başka bir aracı kontrol etmek için, oyuncu klavye, fare veya diğer aksesuarlarla birlikte direksiyon kullanabilir. Tabi bilgisayarınızın bu tarz gereçleri desteklemesi gerekiyor.

Konsollarda, araç bir gamepad ile kontrol edilebilir ve ayrıca bir direksiyon da bağlayabilirsiniz. Araba oyunları için direksiyon gerekmiyor. Tüm araba oyunları fare, klavye veya gamepad ile çalışır.

Yarış Oyunlarının Tarihi

Yarış oyunlarının tarihi, video oyunlarının ilk günlerine kadar uzanır. En eski örneklerden biri, 1976’da piyasaya sürülen Grand Prix’dir. Bu 2D oyun son derece popülerdi ve yıllar içinde birçok devam niteliğinde oyun üretti. Size bu araba yarışı oyununun benzerini sitemizde deneyimleme fırsatı sunuyoruz.

1990’larda 3D grafiklerin ortaya çıkmasıyla birlikte yarış oyunları yepyeni bir görünüm kazandı. Tüm zamanların en popüler 3D yarış oyunlarından biri, 2003 yılında piyasaya sürülen Need For Speed (NFS)’dir. Bu oyun, o zamanlar duyulmamış gerçekçi grafiklere ve araba özelleştirmelerine sahipti. Popülaritesi, diğer birçok oyun yapım şirketinin oyunlarını, ondan ilham almasına yol açtı.

Bu türün en son evrimi ise 4D’dir. Bu oyunlar, sanal gerçeklik unsurları eklenerek oyundan aldığınız zevki 2 katına çıkarmıştır. Ve oyunu daha da sürükleyici bir hale getirmiştir. En popüler 4D yarış serilerinden biri Forza Horizon serisidir. Bu oyunlar çarpıcı grafiklere sahiptir ve oyuncuların sanal bir dünyada yarışmasına olanak tanır. Ayrıca bu serinin oyunlarını da ücretsiz bir şekilde internet üzerimizden oynayabilirsiniz.

Sitemizde Oynayabileceğiniz Oyunların Yapılırken Esin Alındığı Oyunlar

Grafiklerin yükselişiyle, yarış oyunları daha iyi hale geldi. Sitemizde bulunun bu oyunların benzerlerini oynayarak gerçek bir araba sürüş deneyimini yaşayabilirsiniz. İşte esinlenerek yaptığımız oyunların orijinalleri;

Sitemizdeki Araba Oyunları

Aracınızı seçin ve internetteki en iyi araba oyunlarını oynayın. Bitiş çizgisine kadar yarışabilir, park etmeyi deneyebilir veya gün boyu otobüs şoförlüğü yapabilirsiniz. Tüm araba oyunlarımızı web tarayıcımızda oynayabilirsiniz. Oyunlarımızın hepsi ücretsiz ve kaliteli oyunlardır. İndirmenize gerek yoktur. Araba oyunlarımız, oyunun içine ve web sitesine müdahale etmeyecek şekilde yerleştirilen reklamlar sayesinde ücretsiz kalır. Ücretsiz araba oyunlarımızın çoğunda internet üzeri oynanan çevrimiçi çok oyunculu araba oyunları da bulunur.

Yarış Oyunlarında Kullanılan Terimler

Yarış oyunlarında kullanılan birkaç terim vardır. İşte en popüler terimlerden sadece bazıları;

Drift: Oyuncunun yüksek hızını korumak ve daha iyi bir şekilde dönmesini sağlamak için virajları hafif hızı keserek dönmesine denir. El frenini kullanarak veya sadece gaz pedalını bırakıp keskin bir şekilde dönerek yapılır.

Güçlü Drift: Oyuncunun, aynı anda hem sert fren yapıp hem de keskin bir şekilde dönerek kasıtlı olarak arabasının kaymasına neden olduğu bir tür sürüklenme işlemidir. Bu işlem, el freni veya frensiz yapılabilir.

Drawing: Oyuncunun başka bir arabanın arkasına yaklaştığı ve hız artışı elde etmek için arkasındaki nitroyu(öndeki arabanın oluşturduğu düşük basınç alanı) kullandığı bir eylem. Bu genellikle başka bir sürücüyü sollamaya çalışırken kullanılır.

J-Dönüşü: Oyuncunun 180 derece dönerek ve ardından diğer yöne doğru hızlanarak tekerleğini hızla tersine çevirdiği özel bir dönüş. Bu işlem, el freni veya frensiz yapılabilir.

El Freni Dönüşü: Oyuncunun arabasını hızla döndürmek için el frenini kullandığı, genellikle keskin dönüşler yapmak veya zor durumlardan çıkmak için kullanılan bir hareket.

Nitro: Yarışçıların hızlarında bir hız patlaması (hızlanış) gerçekleştirebilmeleri için yapılır. Bu nitronun kullanım yeri genellike, virajlarda yavaşladıktan sonra veya bir kaza geçirdikten sonra hızlanmak için uygulanır.

Hayallerinizin Arabasını Sürün

Drift oyunları, yarış oyunları, araba hastaları için en popüler seçeneklerdir. Gran Turismo ve NFS (Need for Speed) gibi bazı harika araba oyunlarından ilham alınarak tasarlanan bu oyunlarımız, sizi oyunda tutmak için çok sayıda egzotik araç, motor ayarı ve estetik yükseltmeler içerir. Drift Hunters, arabalarınızı yükseltmek ve yenilerini satın almak için para kazanarak çeşitli pistlerde özgürce drift yapabileceğiniz harika bir drift oyunudur. Bu tarz oyunların hepsini internet sitemizde ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Yoğun bir trafik olan otoyolda veya boş otobanda yarışabilirsiniz. Polislerden kaçabilirsiniz. Gta 5 oyna seçeneğine tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz.

İnternet sitemiz sizleri bekliyor, en iyi deneyimi bizimle yaşayacaksınız!

İçeriği Paylaş