Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sınava Online Hazırlık Platformu: Roket Hazırlık

Sınava Online Hazırlık Platformu: Roket Hazırlık

Roket Hazırlık, üniversite sınavına (YKS) evden online çalışarak hazırlık yapmak isteyen öğrencilere yönelik oluşturulan bir e-öğrenme platformu.

YKS 2024 GOOGLE Abone Ol 1539 0 1 yıl önce 1 yıl önce

Roket Hazırlık, üniversite sınavına (YKS) evden online çalışarak hazırlık yapmak isteyen öğrencilere yönelik oluşturulan bir e-öğrenme platformu. Roket Hazırlık’ın kullandığı online sınava hazırlık sistemi ile düzenlenen online YKS kursları sayesinde öğrenciler sınavda başarılı olma ihtimallerini arttırma şansı buluyor. Peki Roket Hazırlık’ta kurslar nasıl düzenleniyor, bu kursları almak için yapılması gerekenler neler? Tüm soruların cevabı yazımızda. Ancak öncelikle online sınava hazırlık sistemini tanıyarak başlamakta yarar var. Siz de üniversiteye hazırlık aşamasındaysanız bu yazı tam size göre!

Online Sınava Hazırlık Nedir?

Online sınava hazırlık, üniversite sınavına girecek öğrencilerin TYT ve AYT derslerine ait konuları online (çevrim içi) ortamda öğrenmesini sağlayan sistemin adıdır.

Online sınava hazırlık sistemi ile düzenlenen YKS hazırlık kurslarında öğrenciler dersleri bireysel öğrenme hızlarına göre öğrenir. Çünkü dersler, konu anlatımı ile soru çözümü videolarından oluşur ve öğrenciler bu videoları diledikleri kadar izleyebilir, anlamadıkları yerleri istediği kadar başa sarıp dinleyebilir. Böylece üniversiteye hazırlık öğrencileri kendi seviyesine uygun bir eğitim sürecinden geçmiş olur ve dersleri anlayarak öğrenir. Ayrıca sınırsız konu tekrarı fırsatı sayesinde bilgi daha kalıcı öğrenilir.

Online Sınava Hazırlık Kursları Nasıl Alınır?

Online sınava hazırlık kursları, Roket Hazırlık platformuna kayıt yaptırdıktan sonra ilgili TYT ve AYT kurslarına ya da kurs paketlerine kayıt yaptırarak alınır.

Online sınava hazırlık kursları almak için ilk olarak Roket Hazırlık internet sitesine ücretsiz bir şekilde üye olunur. Üyelik işleminin ardından öğrenci seçtiği kursa ya da kurs paketine kayıt yapmalıdır. Kayıt işlemi gerçekleştiğinde öğrenci kaydolduğu kursa veya kurs paketine ait bütün ders materyallerine erişebilir. Ayrıca rehberlik ile koçluk hizmeti de kursa kaydolan öğrencilerin erişimine açılmaktadır.

Online Sınava Hazırlık Kursları Nasıl Düzenlenir?

Online sınava hazırlık kursları, çevrim içi (online) ortamda ders videoları ve soru çözümü videoları eşliğinde yürütülür. Bu videolar, alanında yetkin bir öğretmen ile hazırlanmıştır. Dersler, öğrencinin kendi öğrenme stiline uygun olarak düzenlenir.

Online sınava hazırlık kursları, Roket Hazırlık platformunda TYT ve AYT konularına yönelik hazırlanan videolar haricinde testler ve PDF materyalleri ile de yürütülür. Öğrenciler testleri çözdükten sonra konu eksiklerini görür ve kendilerini geliştirmek için nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiğini görmüş olur. Ayrıca Roket Hazırlık’ta yapay zeka teknolojisi sayesinde öğrenciye kendini geliştirmesi gereken konularla ilgili soru çözümleri önerilir. Bu önerileri dikkate alan öğrenciler netlerini hızla yükseltebilir.

Roket Hazırlık’ta düzenlenen online YKS kursları kapsamında sunulan PDF materyalleri, öğrencinin internet bağlantısının olmadığı mekanlarda da ders çalışmasını sağlar. Bu sayede ders çalışma süreci kesintisiz bir biçimde devam etmiş olur.

Roket Hazırlık’ta öğrenciye yalnızca kurs verilmemektedir. Öğrencinin sınavda üst düzey performans sergilemesi için koçluk ve rehberlik hizmeti de sunulur. Bu sayede hem TYT hazırlık hem AYT hazırlık öğrencileri sınav kaygısını yenme, ders çalışma programı oluşturma, hedef belirleme gibi alanlarda kendilerini geliştirebilir.

Roket Hazırlık, yalnızca öğrencilere yönelik bir platform değildir; velilere yönelik geliştirdiği ebeveyn takip sistemi sayesinde sürecin daha etkin geçmesini sağlamaktadır. Veliler, ebeveyn takip sistemini kullanarak öğrencinin hangi derslerde ne kadar ilerleme kaydettiğini görme fırsatı bulmaktadır.

Online Sınava Hazırlık Kursları Nelerdir?

Online sınava hazırlık kursları şu şekilde sıralanabilir:

Online sınava hazırlık kursları ayrı ayrı satın alınabilir ancak paket halinde alındığı zaman daha avantajlı olacaktır. TYT ve AYT hazırlık sürecindeki öğrenciler YKS’ye yönelik kurs paketlerine kaydolarak çok sayıda dersi daha avantajlı fiyata öğrenmektedir.

Roket Hazırlık tarafından düzenlenen online sınava hazırlık kurs paketleri ise şu şekildedir:

Kurs paketleri, yukarıda görüldüğü üzere öğrencilerin üniversiteye hazırlık sürecinde olduğu bölümlere göre ayarlanmıştır. Örneğin sayısal öğrencileri AYT Sayısal Paketi’ni satın alarak bütün AYT sayısal konularını öğrenebileceği gibi TYT + AYT Sayısal Paketi’ni satın alarak hem bütün TYT konularını hem de AYT sayısal konularını bir arada öğrenebilir. Kurslar ve kurs paketlerinin içeriği ile fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için Roket Hazırlık’ın eğitim danışmanları ile irtibat kurabilirsiniz.

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.