Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Boğaziçi Enstitüsünde Katılabileceğiniz 10 Ücretsiz Sertifika Programı

Boğaziçi Enstitüsünde Katılabileceğiniz 10 Ücretsiz Sertifika Programı

Bir TÜBİTAK projesi olan Boğaziçi Enstitüsü; psikoloji, sağlık, işletme, hukuk gibi alanlarda online eğitim veren bir e-öğrenme platformu.

Eğitim 6797 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Nitelikli eğitimi tabana yaymak amacıyla kurulan Boğaziçi Enstitüsü, bu hedefine ulaşmak için farklı alanlarda ücretsiz sertifika programları gerçekleştiriyor. Biz de bu yazımızda en ilgi çekici olan eğitimlerden bazılarını sizler için derledik.

1. İşaret Dili Eğitimi

İşaret dili, işitme engelli kişilerle iletişim kurarken kullanılan bir dildir. Sosyologlar, psikologlar ve sosyal çalışmacılar, İşaret Dili Eğitimi’ni alarak öz geçmişlerini güçlendirebilir. Fakat bu alana ilgi duyan kişiler de eğitime katılarak kendilerini geliştirebilir ve işitme engelli bireylerle daha kolay iletişim kurabilir. İşaret Dili Eğitimi, Boğaziçi Enstitüsünde ücretsiz sertifika programları kapsamında online eğitim yöntemiyle verilir. Bu eğitime katılan kişiler, üniversite onaylı ve uluslararası geçerli sertifika alma şansına sahiptir.

2. Çocuklar için Kodlama Eğitimi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kodlama alanına olan ilgi de artmaya başladı. Öyle ki artık kodlama dersleri, çocuklar için de veriliyor. Çocuklar için Kodlama Eğitimi, Boğaziçi Enstitüsünde tamamen ücretsiz bir şekilde düzenleniyor ve eğitime katılan öğrenciler sertifika kazanıyor. Üstelik derslerin online eğitim yöntemine göre verilmesi, çocukların kendi öğrenme hızına uygun şekilde öğrenmesini sağlıyor.

3. Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi

Gerek sosyal hayatta gerek iş yaşamında etkili iletişim kurmak büyük öneme sahip. İyi bir dinleyici ve konuşmacı olmak, daha sağlıklı ilişkiler kurmamızın önünü açıyor. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişiler, farklı yöntemlere başvurabiliyor. Bunlardan biri ise etkili iletişim teknikleri alanında eğitim almak. Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi, Boğaziçi Enstitüsü tarafından ücretsiz bir şekilde ve online eğitim modeline bağlı olarak düzenleniyor. Ayrıca eğitim sonunda üniversite onaylı ve uluslararası geçerli sertifika almak mümkün.

4. Temel Vergi Hukuku Eğitimi

Temel Vergi Hukuku Eğitimi, hukuk alanında kendini geliştirmek isteyen ve halihazırda bu alanda çalışan kişilerin alması gereken bir online eğitim. Bu eğitime katılan kişiler, hem vergi hukuku alanındaki bilgilerini arttırıyor hem de sertifika alarak iş başvurularında daha avantajlı hale gelebiliyor.

5. Temel Seviye Yoga Eğitimi

Yoganın ruhsal ve fiziksel sağlık açısından pek çok faydası bulunuyor. Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak ve kendimizi keşfetmek açısından yoganın önemi büyük. Temel Seviye Yoga Eğitimi ile nefes egzersizleri ve başlangıç düzeyindeki yoga pozisyonları öğretiliyor. Temel Seviye Yoga Eğitimi, Boğaziçi Enstitüsü tarafından sunulan ücretsiz sertifika programları arasında yer alıyor. Bu eğitim ile daha kaliteli bir yaşam sürmek mümkün hale geliyor.

6. Temel Seviye Canva Eğitimi

Canva, video ve görsel içerik hazırlayan kişilerin sık kullandığı bir uygulama. Kullanımının basit olması, bu uygulamaya olan ilgiyi de arttırıyor. Ayrıca Canva ile profesyonel tasarımlar da yapmak mümkün. Eğer grafik tasarım ile ilgileniyorsanız siz de Boğaziçi Enstitüsünün ücretsiz sertifika programları arasında yer alan Temel Seviye Canva Eğitimi’ne katılabilirsiniz. Bu eğitim sonunda Canva hakkında bilmediklerinizi öğrenerek tasarım alanındaki bilgilerinizi arttırabilirsiniz.

7. Temel SEO Eğitimi

SEO (Search Engine Optimization), web sitelerinin arama motorlarında iyi sıralamalar elde etmesi için yapılan optimizasyon çalışmalarına denir. Eğer bir internet sitesinde çalışıyorsanız veya dijital ortamda iş yapıyorsanız mutlaka SEO alanında bilgi sahibi olmalısınız. Boğaziçi Enstitüsünün ücretsiz düzenlediği Temel SEO Eğitimi’ne katılarak bu alanda kendinizi geliştirebilir ve alacağınız sertifika ile yetkinliğini kanıtlayabilirsiniz.

8. Stresle Başa Çıkma Eğitimi

Stres, kişinin yaşam kalitesini düşüren etkenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Stresi yönetmekte zorluk çeken kişiler, psikolojik ve bedensel açıdan birçok olumsuz durum ile karşı karşıya kalabiliyor. Eğer siz de stresi kontrol etmekte sorun yaşıyorsanız Boğaziçi Enstitüsü tarafından tamamen ücretsiz bir şekilde ve online eğitim yöntemiyle düzenlenen Stresle Başa Çıkma Eğitimi’ne kaydolabilirsiniz. Derslerde öğrendiğiniz teknikleri günlük hayatınızda da uygulayarak daha iyi bir yaşam sürebilirsiniz.

9. Temel Seviye After Effects Eğitimi

Grafik tasarım ile ilgilenen kişilerin mutlaka After Effects programını bilmesi gerekiyor. Oldukça kapsamlı olan bu program ile animasyon yapma, hareketli grafikler hazırlama gibi diğer birçok tasarım programında olmayan özellikler kullanılabiliyor. Temel Seviye After Effects Eğitimi, Boğaziçi Enstitüsünde online eğitim metodu ile düzenleniyor. Üstelik dersleri tamamlayan öğrenciler, hem uluslararası geçerliliği olan hem de üniversite onaylı sertifika sahibi oluyor.

10. Trafik Cezaları İtiraz Eğitimi

İlk kez trafik cezası alan veya aldıkları trafik cezasının sağlam bir gerekçeye dayanmadığını düşünen kişiler mutlaka cezaya itiraz süreci hakkında bilgili olmalıdır. Cezaya itiraz etmeye dair bilgili olanlar, süreci daha kolay geçirir ve haklarını korumada daha başarılı olur. Eğer siz de böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıysanız veya hukuka ilgi duyuyorsanız Boğaziçi Enstitüsünde online eğitim modeliyle ücretsiz olarak düzenlenen Trafik Cezaları İtiraz Eğitimi’ne kaydolabilirsiniz.

İçeriği Paylaş