Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sabancı Üniversitesi Ücretleri Nedir? - 2023 - 2024

Sabancı Üniversitesi Ücretleri Nedir? - 2023 - 2024

Biliyorsunuz ki Vakıf üniversitelerine gidebilmek için eğitim ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bugün Sabancı Üniversitesi 2023 ücretlerini inceleyeceğiz.

Üniversiteler 3531 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Sabancı Üniversitesi Nerededir?

Sabancı Üniversitesi, İstanbul şehrinde bulunan bir vakıf üniversitesidir. Sabancı Üniversitesi'nin adresi Sabancı Üniversite Orta Mah. Üniversite Caddesi No:27 34956 Orhanlı Tuzla İstanbul konumunda bulunmaktadır.

Sabancı Üniversitesi Ne Zaman Kuruldu?

Sabancı Üniversitesi, 1999 yılında İstanbul'da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Hacı Ömer Sabancı Vakfı tarafından 1994 yılında alınan kurulma kararıyla, Ekim 1999'da Türkiye'de liberal bilimler tarzı eğitim veren ilk yükseköğretim kurumu olarak faaliyete geçmiştir.

Sabancı Üniversitesi Öğrenim Ücretleri

Sabancı Üniversitesi 2023 - 2024 yılı eğitim ücretleri aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda üniversitenin resmi web sitesinden de bu bilgileri kontrol edebilirsiniz.

2023-2024 Akademik yılında ÖSYM kanalıyla yerleştirilen yeni girişli tüm lisans programları ve Temel Geliştirme Yılı (Hazırlık Dil Eğitimi) öğrencileri için öğrenim ücreti %10 KDV dahil 510.000 TL olarak belirlenmiştir. Herhangi bir KDV oranı değişikliği durumunda, bu değişiklik ücretlere aynı oranda yansıtılacaktır. Öğrenim ücreti; yemek, yurt ve ulaşım gibi diğer giderleri kapsamamaktadır.

Sabancı Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sabancı Üniversitesi sıralamalarını ve puanlarını 5 yıllık karşılaştırmalı analizler ile inceleyebilirsiniz

İçeriğe Git

Sabancı Üniversitesi Ücretleri Ödeme Koşulları Nasıl?

Güz dönemi için tüm lisans programları ve Temel Geliştirme Yılı (Hazırlık Dil Eğitimi) öğrencileri için öğrenim ücreti KDV dahil 255.000 TL'dir. Eğer üniversite kayıt döneminde sadece Güz dönemi ödemesi yapılırsa, Bahar dönemi öğrenim ücreti KDV dahil 295.000 TL olacaktır. Ancak, yıllık öğrenim ücretinin tamamı (Güz ve Bahar) üniversite kayıt döneminde yapıldığında, Bahar dönemi ücreti için Güz dönemi öğrenim ücreti (255.000 TL) uygulanacaktır.

Sabancı Üniversitesi Ücretleri Her Yıl Ne Kadar Artıyor?

En çok sorulan sorulardan biri de Sabancı Üniversitesi ücretleri her yıl ne kadar artıyor? Özel üniversite ücretlerine her yıl üniversitenin belirlediği miktarda zam yapılmaktadır. Sabancı Üniversitesi ücretleri zam oranı ise üniversite tarafından belirlenmektedir. Ancak bu zam oranları Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) ile sınırlı kalmaktadır.

Aynı zamanda Türkiye'deki en iyi üniversiteler hangileridir öğrenmek istiyorsanız Üniversite Karşılaştıma Robotunu kullanabilirsiniz. Sabancı Üniversitesi bölümlerinin karşılaştırmasını yapmak, sıralamalarını incelemek ve tercih listesi oluşturmak istiyorsanız bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sabancı Üniversitesi Özel Mi?

Evet. Sabancı Üniversitesi özel bir üniversitedir. Ancak Sabancı Üniversitesine girebilmek için belirli bir taban puan veya sıralama elde etmeniz gereklidir.

Üniversitelerin taban puanları ve başarı sıralamalarını bu bağlantı üzerinden inceleyebilirsiniz.

Sabancı Üniversitesi Ücreti Yıllık Mı Ödenir Aylık Mı?

Sabancı Üniversitesi ücreti yıllık ödenmektedir. Detaylı bilgi için üniversitenin resmi web sitesini inceleyebilirsiniz.

Türkiye'deki tüm özel üniversitelerin ücretleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Not: Özel üniversitelerin ücretleri, her yıl kurulları tarafından belirlenmektedir.Sabancı Üniversitesi fiyatları için detaylı bilgiyi üniversitenin web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Universitenitanit.com güncel özel üniversite fiyatlarını takip etmektedir. Ancak bu konuda bir sorumluluk kabul etmemektedir.

İnceleyin: Ankara Medipol Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Başkent Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Çankaya Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: İzmir Ekonomi Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Yaşar Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Beykoz Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Biruni Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Antalya Bilim Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Atılım Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Doğuş Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Nişantaşı Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: MEF Üniversitesi Ücretleri

İçeriği Paylaş