Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Kaliteli Eğitimin Adresi; Londra’da Öğrencilik Ve İngiltere’de Yaşam

Kaliteli Eğitimin Adresi; Londra’da Öğrencilik Ve İngiltere’de Yaşam

Birçok öğrencinin hayali olan Londra’da öğrenci olmak ve İngiltere’de yaşamak. Bazı insanlar doğuştan şanslı olur bazıları şansı kendisi yaratır.

Yurtdışı 4011 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

İngiltere. “Üzerinde güneş batmayan imparatorluk”

Güçlü bir ekonomi ve hoşgörülü, çeşitli kültürler İngiltere'yi dünyanın her yerinden gelen kişiler için vazgeçilmez bir ülke haline getiriyor.

Biraz size kendimden bahsetmek istiyorum. Ben doğuştan şanslı olan bir kadınım. Çünkü İngiltere’de doğdum. İngiltere’de büyüdüm. İngiltere’de okudum.

İngiltere'nin 800.000 yıldan daha uzun bir süre önce iskân edildiğini, Romalılar, Anglosaksonlar ve Vikingler de dahil olmak üzere yıllar boyunca birçok farklı insan grubunun burada yaşadığını ortaya koymaktadır.

Temel olarak, İngiltere'nin zengin ve çeşitli bir tarihi vardır. Bu tarih sizleri Londra, Salisbury, Oxford, York, Bath, Cheltenham, Chester, Stratford-Upon-Avon, Tintagel ve Warwick gibi İngiltere'de ziyaret edilebilecek en önemli yerlerde görülebilir.

Kaliteli Eğitimin Adresi; Londra’da Öğrencilik Ve İngiltere’de Yaşam

Genel Yaşam Giderleri


İngiltere'de yaşamak mı istiyorsunuz? İşte saatlik askeri ücret ve birkaç ortalama maliyet

2021 yılı itibariyle 18 yaşın altındaki çalışanlara saat başı 4.55 £, 18 – 20 yaş arası çalışanlara 6.45 £, 21 – 24 yaş arası çalışanlara 8.20 £, 25 yaş üstü çalışanlara saat başı 8.72 £ ödeniyor.

 • • Fast food combo yemek: 6,00 £
 • • Bir bardak bira: 4,00 £
 • • Cappuccino: 2,75 £
 • • 1 litre süt: 0,92 £
 • • Aylık ulaşım kartı: 65,00 £
 • • Aylık yetişkin spor salonu üyeliği: 30,00 £
 • • İki sinema bileti: 20,00 £
 • • 1 yataklı daire (şehir merkezi) için aylık kira: 750 £
 • • 1 yataklı bir daire için aylık kira (şehir merkezinin dışında): 600 £

Maliyetleri düşük tutmak: İngiltere’nin hangi şehrinde yaşayabilirim?

Ülkenin başkenti Londra küresel bir finans merkezidir. Moda ve hızlı bir yaşam tarzı arayanlar için bir şehirdir. Söz konusu kira olduğunda bu sadece maliyetli olmakla kalmıyor aynı zamanda günlük harcamaların da çok daha yüksek olma eğiliminde oluyor. Yani Londra’da yaşam biraz tuzlu.

 • • Liverpool ve Sheffield'da yaşıyorsanız market alışverişi yapmakta ekonomik olarak daha rahat edersiniz.
 • • İngiltere'nin diğer büyük şehirleri, yüksek fiyat etiketi olmadan Londra'ya benzeyen bir hava sunar ve İngiltere’de eğitim fırsatlarını size fazlasıyla sunar.
 • • Konu kültür ve gece hayatı olduğunda Manchester, Glasgow ve Bristol gibileri kendilerine ait olmaktan çok daha fazlasını yapıyorlar.

Birçok küçük kasaba veya köy daha ucuz bir yaşam maliyeti sunar, ancak çalışmak veya okumak için büyük bir şehre gidip gelmeniz gerektiğinde nakliye maliyetleri bazen bunu artırabilir.


Özetle;

İngiltere'nin başkenti ve küresel bir finans merkezi olan Londra, gezegende yaşanacak en pahalı yerlerden biridir. Özellikle kiralar genel harcamaları yükseltir. Günlük harcamalar da daha yüksek olma eğilimindedir. Daha ucuza yaşamak için Glasgow, Cardiff, Manchester veya Birmingham gibi başka bir şehir seçin. Daha küçük bir kasaba veya köyde yaşam, genellikle büyük şehirlerde bulunandan çok daha küçük bir fiyat etiketi ile gelir. Dolayısıyla Londra’da öğrencilik de biraz size maliyet çıkarabilir.

Kaliteli Eğitimin Adresi; Londra’da Öğrencilik Ve İngiltere’de Yaşam

Eğitimin maliyeti nedir?

İngiltere’de dünya standartlarında üniversiteler ve iyi okullar vardır. Bununla birlikte, bazı bölgelerde, yerel bir devlet okulunda yer bulmak zor olabilir, bu nedenle bazı ebeveynler bunun yerine özel bir eğitim seçerler. Üniversite eğitiminin maliyeti, Birleşik Krallık ve AB'den gelen öğrenciler için (şu anda yılda 9,250 £) alınabilecek meblağda üst sınırlar olacak şekilde bireysel kurum tarafından belirlenir. AB dışındaysanız, üniversite düzeyinde okumak daha pahalıdır.

Üniversite harcı (University College London, uluslararası öğrenciler): Okuduğunuz bölüme bağlı olarak yıllık 16,340 £ - 32,670 £

Üniversite harcı (Manchester Üniversitesi, uluslararası öğrenciler): Okuduğunuz bölüme bağlı olarak yıllık 17.000 £ - 24.000 £

Kaliteli Eğitimin Adresi; Londra’da Öğrencilik Ve İngiltere’de Yaşam

University of East London (Doğu Londra Üniversitesi)

Doğu Londra Üniversitesi, İngiltere’de bulunan bir devlet üniversitesidir. Docklands ve Stratford'daki kampüsler Doğu Londra'da, İngiltere’nin en büyük finans merkezlerinin hemen yanında bulunmaktadır.

Doğu Londra Üniversitesi, Times Üniversite Rehberi 2020 yılında yaptığı araştırmada 129. Sırada Guardian Üniversite Rehberinin yaptığı araştırmada 112. Sırada yer almıştır.

Gemma Gibbons (Olympian Judo), Edison James (Dominika Eski Başbakanı), Adam Gemili (Takım GB Sprinter, 2012 Olimpiyatları), Aimee Willmott (Double Commonwealth ve Avrupa madalyası) gibi tanınmış mezunları bulunuyor.


Yaşam alanları olarak üniversitenin merkez kampüsünde pub bulunmaktadır. Kampüs yaşamının birçok sosyal etkinliğe sahip olmasını sağlamanın yanı sıra birçok kulüp ve topluluk işletmektedir. Buna komedi geceleri, DJ'ler, gruplar ve kulüp geceleri dahildir. Ekip, kendi çalışmalarının yanı sıra SU için çalışan beş tam zamanlı memur ve birkaç yarı zamanlı memurdan oluşur. Her yıl öğrenciler tarafından seçilirler ve üniversiteden bağımsızdırlar, böylece öğrenci sesini gerçekten temsil edebilirler. East London (Doğu Londra) bir yenilikçi aktivite kovanıdır. Kısacası Londra’da öğrencilik olanağınız olursa mükemmel çevreler ve tecrübeler edinebilirsiniz.

Shoreditch'teki bağımsız moda mağazalarından Brick Lane'deki köriliğe kadar keşfedilecek çok şey var. Londra'nın merkezine metroyla yarım saatten daha kısa bir mesafedeyken, Westfield Stratford'da sunulan birinci sınıf alışveriş tesisleri sinema, restoranlar ve spor salonu dahil ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Londra’da öğrencilik hayatını yaşayanlar, şehir hayatının koşuşturmacasını severler ve her zaman yapacak bir şey olduğunu söylerler. Bazı öğrenciler için tek dezavantaj, şehir yaşamının getirebileceği fiyat etiketidir. Bu durumda da İngiltere’de eğitimin masrafları bizi üzebiliyor.

Kaliteli Eğitimin Adresi; Londra’da Öğrencilik Ve İngiltere’de Yaşam

Okulda Konaklama Fiyatları;

Üniversitenin tüm odaları lüx standardında olmasına rağmen haftalık konaklama ücreti ortalama olarak 140 £– 185 £ arasındadır. Konforlu bir yerde konaklamak isterseniz üniversitenin yurdunda rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Okul olanakları;

Docklands kampüsünün son derece modern binaları, eğitim odaklı inşa edilmiş yapılardan oluşmaktadır. Kaliteli yayınların bulunduğu kütüphanelerin yanında iş standartlarına sahip iki adet televizyon stüdyosu bulunmaktadır.

İngiltere’de doğmuş, İngiltere’de büyümüş ve İngiltere’de eğitim almış bir Türk olarak sizlere bu bilgileri vermek, birinci ağızdan daha güzel olacağını düşündüm. Umarım, İngiltere’de yaşamak veya Londra’da öğrencilik hayatı yaşamak isteyenlere bir kılavuz oluşturabilmişimdir. Önemli olan başarmak. Azim etmek. Hayatınızda hep başarılı olmanız dileğiyle.


İçeriği Paylaş