Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
En iyi LGS Hazırlık Kitapları

En iyi LGS Hazırlık Kitapları

Eğitimcilere göre, iyi bir üniversite ve bölüm kazanmanın ilk adımı iyi bir lise kazanmaktan geçiyor.

Eğitim 894 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

İyi bir lise kazanmanın yolu ise LGS sınavında elde edilen başarı ile mümkün. LGS sınavına hazırlanan öğrenciler, hem okulda gördüğü dersler ve sınavlar ile hem de sahip olduğu yardımcı kaynak kitaplar ile hazırlanıyor. Bu süreçte, okul derslerini çok iyi bir şekilde dinlemek en önemli ayrıntı. Bununla birlikte, konu anlatım kitapları ile konu tekrarı yapmak ve bol bol soru çözmek bir diğer basamağı oluşturuyor.

Aydın Yayınları tarafından hazırlanan konu anlatım, soru bankası, yaprak test ve denemeler, öğrencilerin LGS sınavında maksimum neti yapmasında ve yüksek puan almasında yardımcı oluyor. Düzenli bir şekilde güncelenen yardımcı kitap setleri, sahip olduğu yeni nesil sorular ile başarıda çok büyük etki oluşturuyor. Başarıda X faktörün çok soru çözmek olduğunu bildiren eğitimciler, farklı tipte soruları çözen öğrencilerin yüksek başarı sağladığını bildiriyor.

Aydın Yayınları LGS’ye hazırlık setleri kampanyalı fiyatlar ile öğrencilere sunuluyor. Kargo bedava avantajı sayesinde öğrencilerin hızlı bir şekilde kaynak kitaplara ulaşması sağlanıyor. Sadece öğrenciler değil veliler de, çocuklarının doğru kaynaklar ile hazırlanmasına dikkat ediyor. Son yıllarda değişen soru tipine uygun kaynak kitap seçimi yapmanın önemi büyük. Çok iyi bir şekilde hazırlanan öğrencilerin dahi basit hata yaptığı, son yıllarda en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

LGS’ye Hazırlıkta En İyi Yardımcı Kitaplar Hangileri?

LGS’ye hazırlanan öğrenciler için yardımcı kitapların faydası çok büyük. Özellikle de konu anlatım ve soru bankaları fark yaratan kaynaklardır. Aydın Yayınları’nın profesyonel eğitimci kadrosu, bu konuya dikkat çekerken, her yıl güncellenen yeni nesil sorular ile birlikte öğrencilerin yüksek net yapmasını mümkün kılıyor.

Liseye Geçiş Sınav testleri konusunda çok önemli kitaplar hazırlayan eğitimciler, öğrencileri hem zorluyor hem de eksikleri çok iyi bir şekilde tespit etmesini mümkün kılıyor. Aydın Yayınları tarafından sunulan kaynaklar şu şekilde sıralanıyor;

 • LGS konu anlatım kitapları,
 • LGS 8. Sınıf Soru Bankası
 • LGS yaprak testleri
 • LGS özet konu anlatımlı soru bankaları,
 • LGS denemeleri

LGS’ye Hazırlık Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğitimcilere göre LGS’ye hazırlık sürecinde planlı bir şekilde çalışmak en önemli konu. Bunun yanı sıra, doğru kaynakları tercih etmek ve diğer önemli faktörlere dikkat etmek gerekiyor. Eğitimciler başarının anahtarlarını şu şekilde sıralıyor;

 • Doğru LGS kitapları ile hazırlanmak, öğrencinin yüksek net yapmasında doğrudan etkili oluyor.
 • LGS denemeleri çözmek, öğrencinin zaman ve stres yönetimini geliştiriyor. Gerçek sınav esnasında yüksek özgüvenli bir şekilde sınavı çözmesini sağlıyor.
 • Sadece konu anlatım kitaplarına çalışmak başarı getirmiyor. Konu anlatımla birlikte çok sayıda soru bankası çözmek gerekiyor.
 • Aydın Yayınları gibi yeni nesil sorular barındıran yardımcı kaynakları çözmek, sınavda olması muhtemel basit hataların önüne geçiyor.
 • Sınava kısa süre çalışmaya başlamak yerine 1 yıl boyunca yüksek tempolu 1 yıl öncesinde orta-düşük tempolu çalışmak gerekiyor.
 • Öğrencilerin çözdüğü denemeler sonucunda eksik konuların kapatılması ve ilgili konularda soru çözülmesi, sınav puanı üzerinde doğrudan etkili oluyor.

LGS sınavına hazırlanan öğrencilerin, Aydın Yayınları yardımcı kitaplar ile sınava hazırlanırken, sosyal hayatlarına da özen göstermesi gerekiyor. Sosyal yaşantılarına ölçülü bir şekilde zaman ayıran öğrencilerin stres yönetimini daha iyi yaptığı görülüyor. Özellikle odaklanma sorunu yaşayan öğrencilerin profesyonel yardım alması gerektiğine vurgu yapan eğitimciler, LGS sınavının üniversite sınavında da doğrudan etkili olduğunu düşünüyor. 4 Haziran 2023 tarihinde yapılacak LGS sınavı ile birlikte öğrenciler, emeklerinin karşılığını alacak ve hayalindeki liseye bir adım daha yaklaşmış olacak.

İçeriği Paylaş