Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Portekiz'de Asgari Ücret 2024 Yılında Ne Kadar?

Portekiz'de Asgari Ücret 2024 Yılında Ne Kadar?

Yurtdışında çalışmayı her öğrenci ister. Portekiz'de Asgari Ücret 2024 yılında ne kadar, inceleyelim. İşte, Eurostat'a göre Portekiz asgari ücret 2024 verileri.

Yurtdışı 13607 Güncelleme: 4 ay önce 4 ay önce

Bu yazımızda Portekiz asgari ücretine dair bilgileri sunuyor, Atlantik kıyılarından iç kesimlerine, Portekiz'in çalışma kültürünü ve ekonomik yapılarını detaylı olarak inceliyoruz. Portekiz'in zengin tarihini ve dinamik çalışma yaşamını bir arada değerlendiriyoruz.

Portekiz Asgari Ücret 2024

Tüm dünyada olduğu gibi Belçika ülkeside enflasyondan etkileniyor. 2023 yılında Portekiz'de asgari ücret, 886,67 Euro olarak belirlenmişti. Eurostat üzerinden alınan en yeni asgari ücret verilerine göre 2024 Portekiz asgari ücreti 956,67 Euro olarak belirlenmiştir.

Portekiz Türkiye Asgari Ücret Karşılaştırması

Yukarıda da belirttiğimiz gibi 2024 Portekiz asgari ücreti 956,67 Euro'dur. Türkiye asgari ücreti 2024 yılı için 612 Euro olarak belirlenmiştir. Döviz kurundaki değişiklikleri inceleyerek Portekiz Türkiye asgari ücret karşılaştırması yapabilirsiniz.

Portekiz Asgari Ücretin Yıllara Göre Değişimi

Portekiz asgari ücretin yıllara göre değişimi aşağıdaki listede verilmiştir. Veriler Eurostat üzerinden alınmıştır.

 • 2017 Portekiz Asgari Ücret: 649,83 Euro
 • 2018 Portekiz Asgari Ücret: 676,67 Euro
 • 2019 Portekiz Asgari Ücret: 700 Euro
 • 2020 Portekiz Asgari Ücret: 740,83 Euro
 • 2021 Portekiz Asgari Ücret: 775,83 Euro
 • 2022 Portekiz Asgari Ücret: 822,5 Euro
 • 2023 Portekiz Asgari Ücret: 886,67 Euro
 • 2024 Portekiz Asgari Ücret: 956,67 Euro

University of Warsaw bölümlerini incelemek için tıklayın.

Portekiz'de Doktor Maaşları Ne Kadar?

Ülkemizde Tıp Fakültesi okuyan öğrenciler veya yeni mezunlar için yurtdışı alternatifleri de bulunuyor. Yurtdışında doktor olmak isteyen öğrencilere güzel haberlerimiz var. Portekiz'de doktor olmak isteyenler için ortalama maaşlar aşağıdaki gibidir.

Portekiz doktor maaşları aylık ortalama 6.470 euro, yıllık 77.640'dur

Malta asgari ücretini incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Portekiz'de Mühendis Maaşları Ne Kadar?

Gelelim Yurtdışı mühendis maaşları araştırmasına. Pandemiden sonra uzaktan çalışma süreci giderek arttı. Böylece Türkiye’deki mühendisler de Yurtdışında çalışma fırsatlarını değerlendiriyorlar. Türkiye’den yurtdışına en çok başvuru yapan mühendislik meslekleri arasında bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, endüstri mühendisliği ve makine mühendisliği yer alıyor.

Instituto Nacional de Estatística verilerine göre Portekiz'deki müendis maaşları ortalama olarak 2300 Euro seviyesindedir.

Polonya asgari ücretini incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Portekiz'de En İyi Üniversiteler Nelerdir?

Portekiz'de en iyi üniversiteler aşağıdaki gibidir. Portekiz'de öğrenci olmak istiyorsanız bu üniversiteleri mutlaka araştırmanızı öneriyoruz.

Sıra Üniversite
1University of Porto
2University of Lisbon
3Universidade Nova de Lisboa
4University of Coimbra
5University of Minho

Portekiz'de Hangi Mesleklere İhtiyaç Var?

Portekiz'in gelişen ekonomisi ve yaşam kalitesi, çok sayıda sektörde profesyonellere ihtiyaç duyuyor. İşte bazı önemli meslekler:

 • Teknoloji ve Bilişim Uzmanları: Özellikle yazılım mühendisleri, veri analistleri ve siber güvenlik uzmanlarına büyük ihtiyaç var.
 • Sağlık Profesyonelleri: Doktorlar, hemşireler ve yaşlı bakım uzmanları, ülkenin yaşlanan nüfusu göz önünde bulundurulduğunda kritik öneme sahip.
 • Turizm ve Konaklama Çalışanları: Turizm yöneticileri, şefler, resepsiyonistler ve tur rehberleri, ülkenin güçlü turizm sektöründe talep edilen meslekler arasında.
 • Enerji Sektörü Profesyonelleri: Yenilenebilir enerji mühendisleri ve teknisyenleri, Portekiz'in yeşil enerjiye geçiş sürecinde anahtar rol oynamakta.
 • Eğitimciler ve Öğretmenler: Dil öğretmenleri ve akademisyenler, uluslararası öğrencilerin ve akademik programların artan sayısı ile ön plana çıkıyor.

Portekiz Para Birimi Nedir?

Portekiz'de kullanılan para birimi Euro'dur (EUR). Portekiz, 1999 yılında Euro'yu kullanmaya başlamış ve 2002 yılında kağıt para ve madeni para olarak dolaşıma sokmuştur.

İnceleyin: Work And Travel Ücretleri Ne Kadar?

2024 Portekiz Asgari Ücret Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

2024 Portekiz asgari ücret hakkındaki sık sorulan sorular aşağıdaki gibidir:

Portekiz Asgari Ücreti Nasıl Belirlenir?

Portekiz asgari ücreti piyasa koşullarına ve enflasyon verilerine göre belirlenmektedir. Portekiz ülkesindeki ekonomik koşullar, fiyat artışları, yoksulluk sınırı ve diğer faktörler asgari ücretin belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Portekiz Asgari Ücreti Yıllık Olarak Mı Belirleniyor?

Portekiz asgari ücreti 6 ayda bir güncellenmektedir. Eurostat üzerinden Avrupa ülkelerinin asgari ücret zamlarını inceleyebilirsiniz.

İçeriği Paylaş