Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Kocaeli’de Öğrenci Olmak İçin Harika Nedenler

Kocaeli’de Öğrenci Olmak İçin Harika Nedenler

Kocaeli’de öğrenci olmak; bu güzel şehri keşfetmek için en iyi doğal yollardan birisi. Gelişmeleri ile gittikçe daha da ön plana çıkan şehirlerden birisi İzmit.

Üniversiteler GOOGLE Abone Ol 5211 0 2 yıl önce 2 yıl önce

Yani bir diğer tabirle Kocaeli, ülkemizde ve Marmara Bölgesi’nde sayılı sanayi illerinden birisi olduğu için devamlı göç almaktadır. Nüfusu 2 milyona yaklaşmış olan şehrin her gün daha fazla gelişme gösterdiği bilinmektedir. Şimdi Kocaeli’de öğrenci olmaya dair merak edilen ayrıntılara değinelim:

Kocaeli’de üniversite okumak


Şehirde yer alan Kocaeli Üniversitesi, ülkemizdeki yerleşik ve başarılı üniversitelerden birisidir. Kocaeli üniversitesinin taban puanları pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Esas verilen eğitime nazaran taban puanlarının düşük tutulduğu ifade edilebilir.

Bununla birlikte üniversite bölümleri arasında yer alan tıp fakültesinde yapılan çalışmalara bakıldığı takdirde; ülkemizin önemli fakültelerinden birisi olarak ön plana çıktığı görülmektedir. Yine üniversite dahilindeki mühendislik fakülteleri de başarılı çalışmaları ile dikkat çekmektedir. Sanayi Bölgesi olması nedeniyle iş imkanları ve staj gibi uygulamalar açısından değerlendirilebilecek alanların başında gelir.

Kocaeli’de Öğrenci Olmak İçin Harika Nedenler

Umuttepe Kampüsü


Kocaeli Üniversitesi’nde yer alan Umuttepe kampüsü, merkeze nazaran şehrin dışında geniş bir tepede bulunmaktadır. Bulunduğu konum nedeniyle merkeze göre daha serin bir havası olan ve kar yağışında muhteşem manzarası ile göze çarpan bir alandır.

Umuttepe kampüsünün geniş bir alana yayılması nedeniyle; özellikle okula yeni başlayan öğrencilerin ortak buluşma yeri A Kapısı bölümü olmaktadır. Bununla birlikte; Araştırma Hastanesi de Kocaeli Üniversitesi kampüsünün içinde yer alır. Hastane bölgesi olmasından dolayı oldukça yoğun bir otobüs hareketliliği vardır.

Kampüs bölgesinden merkeze gitmek isteyen kişiler için oluşturulan otobüs hatları kalabalık olmakla birlikte; ulaşım rahattır ve tek vasıta ile istenilen yere kolaylıkla varılabilir. Yine şehir merkezine gidildiğinde ihtiyaç duyulan her ayrıntıyı bulmak mümkündür.

Kocaeli’de Öğrenci Olmak İçin Harika Nedenler

Kocaeli Üniversitesi hakkında yorumlar


Konu ile ilgili bakılabilecek en sağlıklı alan, yine üniversitede daha önce eğitim almış öğrencilerin açtığı forumlardır. Bunun dışında bilgi alabileceğiniz veya soru sorabileceğiniz Kocaeli Üniversitesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Şehrin ulaşım ve konumunun rahat olması, geniş bir kampüs alanı sağlaması ve öğrenci şehirlerinden birisi haline gelmesi nedeniyle üniversite hayatı hakkında olumlu yorumlar yapılmaktadır.

Kocaeli’de Öğrenci Olmak İçin Harika Nedenler

Kocaeli'de gezilecek yerler


Şehirde öğrenci yaşamına uygun ve gezilecek yer sayısı fazladır. İlk olarak Fethiye Caddesi’nden söz edilebilir. Kocaeli’nin en kalabalık ve hareketli caddeleri arasında sayılan bölge; alışveriş yapmak için ve istenilen ürünlere ulaşmak için ilk bakılması gereken yerlerden birisidir.

Aynı zamanda şehir merkezinde konumlanan çok sayıda sinema ya da alışveriş alanlarında arkadaşlarınızla vakit geçirmek mümkün. Kocaeli doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir şehir. Özellikle doğaseverlerin muhakkak görmesi gereken alanlardan birisidir. Şehir merkezinde konumlanmış olan SEKA Park; 2005 yılında kapatılmış olan ve 1936 yılından beri işlemekte olan SEKA kağıt fabrikasının alanı üzerinde konumlanmaktadır. Bu alanda yer alan restoran ve kafe gibi mekanlarda vakit geçirebilir ya da doğrudan parkta yürüyüş yapılabilir.

Gebze’de öğrenci olmak denildiğinde muhakkak gezilmesi gereken yerlerin başında Sultan Abdülaziz’in Av Köşkü gelir. Tarihi bir yapı olması nedeniyle ve İzmit Saat Kulesi ile çok yakın bir bölgede bulunmasından dolayı her iki mekanı da ziyaret etmek gerekir. Bu bölgenin önemli özelliklerinden birisi de İstanbul dışında yapılmış olan tek saray olma özelliğidir.


Müze şeklinde hizmet veren mekan dışında Gayret Gemi Müzesi bölgesini de gezebilirsiniz. Yüzmekte olan bir savaş gemisi, denizaltı müzesi olarak hizmet vermekte. Bu alanlardan hoşlananlar için Denizcilik Müzesi de tercih edilebilecek bir diğer tarihi alandır.

Yukarıda sayılanlara ek olarak Ballıkayalar Tabiat Parkı mutlaka görülmesi gereken ve yürüyüş parkuru ile tırmanma parkurunu bir arada bulunduran özel bir alan olarak hizmet vermektedir. Milli Park olması nedeniyle pek çok doğal severin görmek istediği alanların başında gelir. Aynı zamanda mekan içerisinde kahvaltı yapma imkanı ayrı bir keyiftir.

Kocaeli’de üniversite okunur mu sorusundan dikkatleri üzerine çeken bir diğer şehir harikası da Kartepe bölgesidir. Özellikle kış mevsimini ve kar yağışını çok sevenlerin mutlaka görmesi gereken harika bir alandır. Şehirde öğrenci olmak; gerek farklı bir şehri tanımak gerekse de doğal güzellikleri ile Kocaeli’yi görmek için iyi bir nedendir.


Üniversiteni Tanıt
Üniversiteni Tanıt
Yazar: Üniversiteni Tanıt Ekibi
İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 1
koray avatar

koray

2 yıl önce

💃🕺💃🕺🍾🍾🍾👌🏻

Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.