Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Anadolu Üniversitesi’nde Öğrenci Olmak İçin 6 Muhteşem Neden

Anadolu Üniversitesi’nde Öğrenci Olmak İçin 6 Muhteşem Neden

Kaliteli bir eğitim fırsatını yakalamak ve öğrenci dostu bir şehirde üniversiteli olmak demek Anadolu Üniversitesi’nde öğrenci olmak demektir.

Üniversiteler 3438 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Üniversiteli olmak… İçinde ne çok hayal ve heyecan barındırıyor. Hepimiz iyi bir üniversitede, harika bir eğitim almak isteriz. Ama üniversite hayatı bununla sınırlı değil, öyle değil mi? Kaliteli bir eğitim fırsatını yakalamak ve öğrenci dostu bir şehirde üniversiteli olmak demek Anadolu Üniversitesi’nde öğrenci olmak demektir.

Öğrenci dostu şehirler listesinde zirvedeki yerini hiçbir şehre kaptırmayan Eskişehir, üniversite hayatın boyunca unutulmaz anlar yaşaman için hazır. Sen de hazırsan, hem Eskişehir’de hem de Anadolu Üniversitesi’nde öğrenci olmak sana ne gibi avantajlar kazandırır, hep birlikte inceleyelim.

1. Eskişehir, her bütçeye uygun çözümleriyle ünlüdür!

Şehir dışında okumak masraflı… Hele ki büyükşehirlerde okumak, maddi durumunu biraz sarsabilir. Ama Eskişehir, büyükşehir olmasına rağmen pek çok alanda uygun fiyatlar sunmasıyla ünlü! Kira, ulaşım, alışveriş, giyim… Aklına gelen tüm harcamalar, diğer büyükşehirlere kıyasla daha makuldür. Bu yüzden Eskişehir’de öğrenci olmak kolaydır. Tabii ki sen de hesabını biliyor, tasarruf yapabiliyorsan!

Anadolu Universitesi’nde Ogrenci Olmak İçin 6 Muhteşem Neden


2. Maddiyattan devam edelim… Anadolu Üniversitesi Yemekhanesi ikinci yuvan!

Bir üniversite düşün ki sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 öğün, 4 çeşit yemek sunması ile ünlü olsun. Unutmadan, bu öğünler yalnızca 1,5 lira! Sence de çok şaşırtıcı değil mi? Her hafta değişip yenilenen zengin menüler ile gayet doyurucu ve lezzetli yemeklere ulaşmak işte bu kadar kolay. Aynı durum Eskişehir Teknik Üniversitesi için de geçerli. Osmangazi Üniversitesi ise yine 4 çeşit yemeği 2 liraya sunan, öğrenci dostu bir diğer üniversite.

Anadolu Universitesi’nde Ogrenci Olmak İçin 6 Muhteşem Neden


3. Eskişehir küçüktür ama gezilecek yeri çoktur!

Anadolu Üniversitesi’nde öğrenci olmak istiyorsan, bir an olsun dinlenmemek en güzeli. Çünkü küçük bir şehir olmasına rağmen Eskişehir’de gezilecek yerler listesi yoğundur. Tabii hakkını vereceksen… Odunpazarı, Sazova Parkı, Kentpark, Şelale Park, Adalar, Haller Gençlik Merkezi… Müzeleri de unutmamak gerek! Belli başlı noktaları gezdikten sonra sınırsız sayıdaki kafe ve restoranları da keşfetmeye başlayabilirsin. Şehrin en önemli eğlence merkezlerinden biri olan 222 Park ile konserlerin tadını çıkarabilir, gece kulübünde gönlünce dans edebilirsin.

Anadolu Universitesi’nde Ogrenci Olmak İçin 6 Muhteşem Neden


4. Anadolu Üniversitesi, hayal edebileceğin en güzel kampüse sahiptir!

Üniversitelerden konuşup kampüsü anmamak olur mu? Anadolu Üniversitesi’nde öğrenci olmak demek, o mükemmel kampüsün tadını doyasıya çıkarmak demek! Özellikle Yunus Emre Kampüsü son derece büyüktür. Şöyle diyelim, son senende bile hala kampüste keşfetmediğin yerler olacak! İnsanı yeşile doyuran görkemli ağaçları, devamlı yenilenen çiçekleri, tıpkı şehirde olduğu gibi kampüsü de süsleyen yaratıcı heykelleri ile bu kampüs, öğrenci dostu olmanın hakkını sonuna kadar verir. Bu yüzden güzel havalarda çimlerin üstünde oturup laflayan arkadaş grupları, uzanıp gökyüzünü izleyen sevgilileri veya bir ağaca yaslanıp kitap okuyarak diğer dersi bekleyen öğrencileri eksik olmaz!


Anadolu Universitesi’nde Ogrenci Olmak İçin 6 Muhteşem Neden


5. Eskişehir’de kültürel aktivitelere doyarsın!

Öyle bir şehir düşün ki, sanat damarlarına kadar işlemiş… Önceki maddemizde hem şehrin hem de kampüsün heykellerle bezeli olduğunu söylemiştik. Fakat film festivallerini, tiyatro oyunlarını, operaları, konserleri ve sergileri saymazsak bu yazı çok eksik kalır! Öğrenci olmanın en güzel yanı, kendini geliştirmek için değerlendirebileceğin onca zamanının olması. Eskişehir, son derece uygun fiyatlarla hatta bazen ücretsiz olarak katılım gösterebileceğin onlarca kültürel etkinlik seçeneğine sahip!

Anadolu Universitesi’nde Ogrenci Olmak İçin 6 Muhteşem Neden


6. Öğrenci kulüplerini de unutmamak gerek!

Anadolu Üniversitesi’nde öğrenci olmak, öğrenci kulüplerinin tadını doyasıya çıkarmayı gerektirir… Diyebiliriz ki Anadolu Üniversitesi, öğrenci kulüpleriyle ünlüdür! Hangi alana ilgi duyuyor olursan ol, bilmelisin ki aradığın kulübü bulacaksın. Bu kulüpler okula yeni başlayan öğrencilerin sosyalleşmesi için çok avantajlı. Ama ana işlevleri elbette ki bunun çok daha ötesinde. İlgi alanın, bölümün veya mesleki ideallerin doğrultusunda seçeceğin öğrenci kulüpleri sana çok şey katacak ve değerli bağlantılar elde etmene yardımcı olacak! Hem harika bir öğrencilik hem de başarılarla dolu bir kariyer planlaması için, bu fırsatı mutlaka değerlendirmelisin.

Anadolu Universitesi’nde Ogrenci Olmak İçin 6 Muhteşem Neden


Daha sayılabilecek çok madde var… Anadolu Üniversitesi’nde öğrenci olmak, hiç bitmeyen bir eğlenceyi beraberinde getirir. Mezun olduktan sonra bile bilirsin ki, Eskişehir hala senin yuvan gibidir. Ve Anadolu Üniversitesi’nden mezun olmak, gurur, mutluluk ve hiç dinmeyen bir özlem içerir.

Üniversiteni Tanıt
Yazar: Üniversiteni Tanıt Ekibi
İçeriği Paylaş