Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Altınbaş Üniversitesi Ücretleri Nedir? - 2023

Altınbaş Üniversitesi Ücretleri Nedir? - 2023

Biliyorsunuz ki Vakıf üniversitelerine gidebilmek için eğitim ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bugün Altınbaş Üniversitesi 2023 ücretlerini inceleyeceğiz.

Üniversiteler 1526 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Altınbaş Üniversitesi Nerededir?

Altınbaş Üniversitesi, İstanbul şehrinde bulunan bir vakıf üniversitesidir. Altınbaş Üniversitesi'nin adresi Mahmutbey, Dİlmenler Cd. No. 26 Bağcılar, İstanbul konumunda bulunmaktadır.

Altınbaş Üniversitesi Ne Zaman Kuruldu?

Vikipedi'ye göre, Altınbaş Üniversitesi İstanbul'da 2008 yılında kurulan bir vakıf üniversitesidir. Başlangıçta Kemerburgaz Üniversitesi olarak adlandırılan kurum, 1 Temmuz 2017 tarihinde ismini Altınbaş Üniversitesi olarak değiştirmiştir. İlk öğrencilerini 2011 yılında kabul etmiş ve eğitim faaliyetlerine 2011-2012 öğretim döneminde başlamıştır.

Altınbaş Üniversitesi Öğrenim Ücretleri

Altınbaş Üniversitesi 2022 - 2023 yılı eğitim ücretleri aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda üniversitenin resmi web sitesinden de bu bilgileri kontrol edebilirsiniz.

Fakülte Ücret (TL)
Diş Hekimliği Fakültesi (%25 İndirimli) 84.711,90 TL
Tıp Fakültesi (%50 İndirimli) 60.821,80 TL
Eczacılık Fakültesi 80.052,70 TL
(%25 İndirimli) 60.039,53 TL
Hukuk Fakültesi (%50 İndirimli) 40.026,35 TL
İşletme, Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Psikoloji, Ekonomi, Radyo, Televizyon ve Sinema, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Makine Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümleri (%50 İndirimli) 34.828,95 TL
İlk ve Acil Yardım İ.Ö (%25 İndirimli) 27.490,13 TL
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Ameliyathane Hizmetleri, Odyometri, Optisyenlik, Ağız ve Diş Sağlığı, Radyoterapi bölümleri (%50 İndirimli) 15.996,50 TL
Anestezi, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli) 23.994,75 TL
Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık sınıfı ücreti 34.828,95 TL

Altınbaş Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Altınbaş Üniversitesi sıralamalarını ve puanlarını 5 yıllık karşılaştırmalı analizler ile inceleyebilirsiniz

İçeriğe Git

Altınbaş Üniversitesi Ücretleri Ödeme Koşulları Nasıl?

Öğrenim ücretlerini ödemek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz. Öğrenim ücretleri yıllık olarak tahsil edilir.

1- Denizbank Peşin (Nakit) Ödeme: En yakın Denizbank şubesine giderek, Öğrenci Numarası veya TC Kimlik Numarası ile ödemenizi yapabilirsiniz. EFT/HAVALE yapılamadığından, gişeden "Kurum Ödemesi" ekranından ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde ödeme yaptığınızda mali onayınız anlık olarak öğrenci sistemine yansır. IBAN hesap bilgisi gerekmemektedir.

2- Kredi Kartı ile Ödeme (Sanal Pos): Bu sistemde online olarak kredi kartınızla ödemenizi yapabilirsiniz. Bu yöntemle ilgili detaylı bilgilere web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Altınbaş Üniversitesi Ücretleri Her Yıl Ne Kadar Artıyor?

En çok sorulan sorulardan biri de Altınbaş Üniversitesi ücretleri her yıl ne kadar artıyor? Özel üniversite ücretlerine her yıl üniversitenin belirlediği miktarda zam yapılmaktadır. Altınbaş Üniversitesi ücretleri zam oranı ise üniversite tarafından belirlenmektedir. Ancak bu zam oranları Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) ile sınırlı kalmaktadır.

Aynı zamanda Türkiye'deki en iyi üniversiteler hangileridir öğrenmek istiyorsanız Üniversite Karşılaştıma Robotunu kullanabilirsiniz. Altınbaş Üniversitesi bölümlerinin karşılaştırmasını yapmak, sıralamalarını incelemek ve tercih listesi oluşturmak istiyorsanız bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Altınbaş Üniversitesi Özel Mi?

Evet. Altınbaş Üniversitesi özel bir üniversitedir. Ancak Altınbaş Üniversitesine girebilmek için belirli bir taban puan veya sıralama elde etmeniz gereklidir.

Üniversitelerin taban puanları ve başarı sıralamalarını bu bağlantı üzerinden inceleyebilirsiniz.

Altınbaş Üniversitesi Ücreti Yıllık Mı Ödenir Aylık Mı?

Altınbaş Üniversitesi ücreti yıllık ödenmektedir. Detaylı bilgi için üniversitenin resmi web sitesini inceleyebilirsiniz.

Türkiye'deki tüm özel üniversitelerin ücretleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Not: Özel üniversitelerin ücretleri, her yıl kurulları tarafından belirlenmektedir.Altınbaş Üniversitesi fiyatları için detaylı bilgiyi üniversitenin web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Universitenitanit.com güncel özel üniversite fiyatlarını takip etmektedir. Ancak bu konuda bir sorumluluk kabul etmemektedir.

İçeriği Paylaş