Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Üniversite Öğrencilerinin Telefonunda Olması Gereken Mobil Uygulamalar

Üniversite Öğrencilerinin Telefonunda Olması Gereken Mobil Uygulamalar

Mobil uygulamalar başlığı altında özellikle lise ve üniversite öğrencilerinin telefonunda bulunması gereken bazı faydalı uygulamalar mevcuttur.

Eğitim 2821 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Bunlar hem öğrencilere yönelik pratik uygulamalar olmakta hem de genel olarak hayat kolaylaştırıcı işlemler olmaktadır.

Günümüzde mobil uygulamaların pek çok diğer işlemlerin yerini aldığını söylemek mümkün. Örnek olarak resmi işlemlerden gündelik çok sayıda işin halledilmesine kadar her süreçte mobil uygulamaların etkisini görmekteyiz. Telefonlarımız ve akıllı cihazlarımız sayesinde devamlı elimizin altında olan ve çabucak ulaşılabilecek; özellikle öğrencilerin işine yarayacak faydalı mobil uygulamaları derledik.

TED


Üniversite öğrencileri için ücretsiz uygulamalar başlığı altında değerlendirilecek ve ufuk açıcı uygulamalardan birisi TED uygulaması olmaktadır. 1984 senesinde tasarım, teknoloji ve eğlence gibi öğelerin bir araya getirilerek oluşturulduğu konferans mantığı ile başlayan uygulama, pek çok farklı alanda çok sayıda kişinin fikirlerinin paylaşılmasına olanak tanıyan bir kaynak olarak yoluna devam etmektedir.

Değişik bakış açılarına ve önerilere sahip sayısız kişinin TED konuşmasına ulaşmak için programın uygulamasını indirmek ve kolaylıkla erişmek mümkün. Aynı zamanda yüz ondan fazla dil seçeneği ile videolara erişilebilir ve öğrenciler için içerikler birer ilham kaynağı olabilir. En iyi 10 uygulama içinde değerlendirilen içerik, bilim insanlarından girişimcilere dünyanın her alanda farklı pek çok insanın konuşmalarını içermektedir.

Üniversite Öğrencilerinin Telefonunda Olması Gereken Mobil Uygulamalar

Spotify


Herkesin telefonunda olması gereken uygulamalar dahilinde yer alabilecek oldukça kullanışlı ve herkese hitap eden pratik bir diğer özellik de Sportify içeriğidir. Özellikle müzikseverlerin bayılacağı uygulamalardan birisi olarak ön plana çıkmakta ve ders çalışma sırasında daha motivasyonu yükseltmek için güzel bir ilham kaynağı olmaktadır.

Uygulama dahilinde yer alan albümler ve müzik türlerine ulaşmak için giriş yapmak ve ardından size en uygun müzik listelerini hazırlayarak istediğiniz içerikleri, istediğiniz zaman dinlemek mümkün. Ayrıca yabancı dil öğrenebileceğiniz en temel seviyeden zor seviyeye kadar eğlenceli ve öğretici podcastlar’e de göz atmanızı öneriyoruz.

Üniversite Öğrencilerinin Telefonunda Olması Gereken Mobil Uygulamalar

Linkedln


Üniversite öğrencilerinin kullanabileceği uygulamalar içerisinde en faydalılarından birisi olarak ifade edilebilecek Linkedln uygulaması, dünyada yer alan en geniş çaptaki profesyonel ağlardan birisi sayılmaktadır. Öğrencilerin kariyerleri açısından oldukça önemli olan mobil uygulamalar arasında yer alır.

Burada oluşturulacak kişisel profil aracılığıyla dünya üzerindeki pek çok iş insanı ya da yönetici ile doğrudan iletişim kurma imkanı doğar. Mobil uygulama aracılığıyla özgeçmişi platforma yüklemek ve bu alandaki tartışma guruplarına katılmak da mümkündür. Uygulama kullanım esnasında profilini sürekli güncel tutulması önemli içeriklerden birisidir.

Üniversite Öğrencilerinin Telefonunda Olması Gereken Mobil Uygulamalar


My Study Life


Derslere yardımcı uygulamalar arasında ön plana çıkan içeriklerden birisi olan My Study Life uygulaması ile bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon gibi araçlar aracılığıyla okul ile ilgili tüm ayrıntıları erişmek mümkün. Etkinlik haftası ya da sınavlar, ders programı gibi içerikleri oluşturmak ve hatırlatma talebi etmek uygulamanın en kullanışlı taraflarından birisini oluşturmaktadır.

Özellikle belli bir düzeni korumak isteyenler ve planlı çalışmayı sevenler İçin; ideal uygulamalardan birisi olabilir. Görev takibi özelliğine sahip olması sayesinde kaydedilen önemli sınav ya da ödev gibi işlemleri size bildirmesi, kolaylık sağlamak için birebirdir.

Üniversite Öğrencilerinin Telefonunda Olması Gereken Mobil Uygulamalar

MyFitnessPal


Hem öğrencilere hitap eden hem de diğer tüm insanlar için faydalı uygulamalardan birisi elbette spor içerikleridir. Spor ile ilgili olan bu uygulama dahilinde sağlıklı bir çalışma düzeni oluşturmak ve her gün düzenli olarak spor yapmak için motivasyonu elde etmek mümkün.

Sporun yanı sıra formda kalmak için ve sağlık açısından tüketilen gıdalara dair ayrıntılar da sunan uygulama oldukça kullanışlı. Hem egzersiz ve spor planlaması hem de beslenme alışkanlığına dair değerlendirmeler sunan uygulama içerisinde alınan enerji miktarı ve gıdalardaki kalori gibi ayrıntılı bilgiler de sunulmaktadır.

Bu kaloriler neticesinde günlük ne kadar harekete ihtiyaç olduğuna dair bir öneride bulunmaktadır. Spor programı planlaması özelliğine sahip oldukça kullanışlı uygulamalardan birisidir.

Üniversite Öğrencilerinin Telefonunda Olması Gereken Mobil Uygulamalar

Pomodoro


Bir nevi genel kültür geliştirme yolları arasında değerlendirilebilecek; hem öğrenciler açısından çok faydalı hem de farklı bir uygulama. Pomodoro aslında 1980’li yıllarda geliştirilmiş olan bir tekniğin adıdır. Çalışma düzeninde belli bir ritim oturtma konusunda sıkıntı çeken çok sayıda insanın kullandığı ve hala günümüzde tercih edilen bir yöntem olarak pomodoro uygulaması işe yarayabilir.

Bu yöntemde kısa süre çalışma düzeni ve bu düzenlerin sonundaki kısa molalar ön plana çıkmaktadır. Örnek olarak çalışma seanslarının 25 dakikalık periyotlardan oluştuğu söylenebilir. Daha sonra 5’er dakikalık mini molalar devreye girer. Bir seans ve bir molanın toplamı 30 dakikalık süreyi içerir. Düzenli çalışma ritmi belirlemek isteyen öğrenciler ve diğer tüm kişiler için oldukça faydalı bir uygulamadır.

Mobil uygulamalar konusunda üniversite öğrencilerine yardımcı olacak farklı içerikteki uygulamaları paylaştık. Gerek ders çalışma düzenine fayda sağlaması açısından; gerek spor ve genel kültüre dair farklı içeriklerin yer aldığı listemizin sonuna geldik.

Üniversite Öğrencilerinin Telefonunda Olması Gereken Mobil Uygulamalar


Üniversiteni Tanıt
Yazar: Üniversiteni Tanıt Ekibi
İçeriği Paylaş