Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Ücretleri Nedir? - 2023 - 2024

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Ücretleri Nedir? - 2023 - 2024

Vakıf üniversitelerine gidebilmek için eğitim ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bugün İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 2023 ücretlerini inceleyeceğiz.

Üniversiteler 2422 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Nerededir?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Ankara şehrinde bulunan bir vakıf üniversitesidir. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi'nin adresi Üniversiteler Mahallesi 1609 Sokak No:10 06800 Bilkent / Ankara konumunda bulunmaktadır.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Ne Zaman Kuruldu?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, 20 Ekim 1984 tarihinde kurulmuştur. Üniversitenin kurucusu ve fikir önderi ise Türk bilim insanı ve eğitimci İhsan Doğramacı'dır. Kendisi, üniversiteye adını da vermiştir. Bilkent Üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen vakıf üniversitelerinden biri olarak bilinir ve uluslararası alanda da tanınmış bir eğitim kurumudur.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Öğrenim Ücretleri

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 2023 - 2024 yılı eğitim ücretleri aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda üniversitenin resmi web sitesinden de bu bilgileri kontrol edebilirsiniz.

2023-2024 yılı eğitim ücreti, 2023 yılında merkezi yerleştirme yoluyla kayıt hakkı kazanan T.C. uyruklu öğrenciler için bütün bölüm ve programlarda 300.000 TL tutarındadır (%10 KDV dahil). KDV oranında bir değişiklik olması durumunda, bu değişiklik eğitim ücretlerine aynı oranda yansıtılacaktır.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi sıralamalarını ve puanlarını 5 yıllık karşılaştırmalı analizler ile inceleyebilirsiniz

İçeriğe Git

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Ücretleri Ödeme Koşulları Nasıl?

Eğitim ücreti ödeme yöntemleri oldukça kullanıcı dostu ve çeşitlidir. Eğitim ücretini öderken, T.C. kimlik numaranızı veya Bilkent Üniversitesi öğrenci numaranızı kullanmanız gereklidir.

Eğitim ücreti ödemesi için tercih edebileceğiniz iki farklı yöntem bulunmaktadır:

  • Banka şubesi: Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası veya Yapı Kredi Bankası'nın herhangi bir şubesinde, eğitim ücretleri menüsü üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Bu ödemelerde havale ücreti alınmamaktadır. Ayrıca, anlaşmalı bankaların onayıyla dört eşit taksitte ödeme yapma imkanı da vardır, ancak bu durumda %5 ek ücret uygulanır. Taksitlendirme için her yarıyıl başında başvuru yapılması gerekmektedir. Taksitlendirme detayları için lütfen "Taksitlendirme" sayfasına göz atın.
  • İnternet bankacılığı: Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası veya Yapı Kredi Bankası'nın internet bankacılığı sistemleri üzerinden eğitim ücretlerini kolayca yatırabilirsiniz.
  • Kredi kartı: Eğitim ücretlerini tek çekim olarak kredi kartıyla ödeyebilirsiniz, ancak bu durumda %2 ek ücret uygulanır. Maalesef kredi kartına taksit yapma seçeneği bulunmamaktadır ve ödemeler sadece MasterCard veya Visa özellikli kredi kartlarıyla gerçekleştirilebilir. Birden fazla kredi kartı kullanarak ödeme yapma seçeneği mevcut değildir.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Ücretleri Her Yıl Ne Kadar Artıyor?

En çok sorulan sorulardan biri de İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ücretleri her yıl ne kadar artıyor? Özel üniversite ücretlerine her yıl üniversitenin belirlediği miktarda zam yapılmaktadır. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ücretleri zam oranı ise üniversite tarafından belirlenmektedir. Ancak bu zam oranları Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) ile sınırlı kalmaktadır.

Aynı zamanda Türkiye'deki en iyi üniversiteler hangileridir öğrenmek istiyorsanız Üniversite Karşılaştıma Robotunu kullanabilirsiniz. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi bölümlerinin karşılaştırmasını yapmak, sıralamalarını incelemek ve tercih listesi oluşturmak istiyorsanız bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Özel Mi?

Evet. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi özel bir üniversitedir. Ancak İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesine girebilmek için belirli bir taban puan veya sıralama elde etmeniz gereklidir.

Üniversitelerin taban puanları ve başarı sıralamalarını bu bağlantı üzerinden inceleyebilirsiniz.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Ücreti Yıllık Mı Ödenir Aylık Mı?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ücreti yıllık ödenmektedir. Detaylı bilgi için üniversitenin resmi web sitesini inceleyebilirsiniz.

Türkiye'deki tüm özel üniversitelerin ücretleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Not: Özel üniversitelerin ücretleri, her yıl kurulları tarafından belirlenmektedir.İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi fiyatları için detaylı bilgiyi üniversitenin web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Universitenitanit.com güncel özel üniversite fiyatlarını takip etmektedir. Ancak bu konuda bir sorumluluk kabul etmemektedir.

İnceleyin: Ankara Medipol Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Başkent Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Çankaya Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: İzmir Ekonomi Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Yaşar Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Beykoz Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Biruni Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Antalya Bilim Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Atılım Üniversitesi Ücretleri

İnceleyin: Doğuş Üniversitesi Ücretleri

İçeriği Paylaş