Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
2024 AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

2024 AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Üniversite sınavına hazırlananların soru bankalarına ihtiyacı olacaktır. Yeni sınav sistemine uygun AYT matematik soru bankası önerilerini sizlere derledik.

YKS 2024 46628 Güncelleme: 6 ay önce 2 yıl önce

Video çözümlü ve konu anlatımlı soru bankaları sayesinde öğrenciler anlamadıkları her soru için akıllarına takılan soru işaretlerine bir cevap bulabilir. Bu sebeple sınava hazırlanırken hazırlanmaya yeni başlayan öğrenciler için ÖSYM’nin yeni nesil soru tiplerini video çözümlü ve konu anlatımları olan AYT matematik soru bankalarını sizin için sıraladık.

Şenol Hoca Merhaba AYT Matematik Soru Bankası

Şenol Hoca Merhaba AYT matematik kitabı video çözümlü soruları ile yeni başlayanlar için uygun bir AYT matematik kaynak önerisi olacaktır. Video çözümleri sayesinde öğrencilerin zor soruları daha iyi anlamasına yardımcı olan bu soru bankasını tercih edebilirsiniz. Bu kaynak ile matematik temelinizi iyi oturtabilirsiniz.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Doktrin Yayınları AYT Matematik Sıfırdan Sonsuza Soru Bankası

Doktrin yayınları AYT matematik kitabı konu anlatımlı ve video çözümlü soruları ile öğrencilerin anlaması zor konularda yardımına koşuyor. Kitabın zor sorular için detaylı bir şekilde çözüm videosu sunuyor olması öğrenciler için büyük bir fayda sağlıyor. Anlaşılması güç konularda konu anlatımları sayesinde AYT matematik konuları daha anlaşılır bir hal alıyor.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Tonguç Akademi Sıfırdan AYT Matematik Soru Bankası

Yeni başlayan öğrenciler için AYT matematik konularının anlaşılmasında büyük kolaylık sağlayacak bu soru bankası tüm öğrencilerin tercih edebileceği bir kitap olmuştur. Tonguç Akademi Sıfırdan soru bankasını kullanarak yeni nesil sorulara aşina olabilirsiniz. ÖSYM’nin hazırladığı yeni nesil sorular için bu soru bankasını tercih ederek sıfırdan AYT matematik konularına başlayabilirsiniz. Tonguç Akademi sıfırdan AYT matematik soru bankası, YKS matematik kaynak önerileri arasındaki kolay seviye kitaplar arasındadır.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Hız ve Renk Yayınları AYT Matematik Soru Bankası

AYT matematik soru bankası önerileri içerisinde yer alan Hız ve Renk yayınları soru bankası soru çeşitliliğinin fazla olduğu bir kitaptır. Kitap içerisindeki sorular genel olarak video çözümlüdür aynı zamanda zorluk seviyesi gittikçe artmaktadır. Kendinizi sınava hazırlamak için Hız ve Renk yayınlarının soru bankasını seçebilirsiniz. YKS matematik kitap önerileri arasındaki en popüler kaynaklardandır.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Bu YKS Kitapları Seni Şahlandıracak

ÖSYM tipi soru kitaplarını incele, kaynakları satın al!

Hepsiburada.com

Karekök Yayınları AYT Matematik Soru Bankası

Piyasadaki en zor matematik kitabı olan Karekök Yayınları AYT matematik soru bankası ile kendi sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Tamamı güncel sorulardan oluşan Karekök yayınları soru bankasını tercih ederek zorluk seviyesi yüksek sorular ile sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Klasik sorularda uzmanlaşmak için Karekök yayınlarının hazırladığı zor seviye kitaplar arasında olan bu soru bankasını tercih edebilirsiniz. Özellikle sınava yakın bir zamanda bu matematik soru bankası kitabını çözmelisiniz.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Okyanus Yayınları 40 Seansta AYT Matematik

Okyanus yayınları 40 seansta AYT matematik yeni nesil sorulara uygun hazırlanmış soru tarzı ile öğrencilerin sınava hazırlanmasını sağlıyor. Bu soru bankası içerisinde bulunan konular AYT matematik konularının büyük birçoğunu oluşturan kolay, normal seviyelerdeki sorulardan oluşmaktadır. Genel olarak orta seviye bir kitaptır. Okyanus yayınları soru bankasını tercih ederek temel kavramları öğrenmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Benim Hocam AYT Matematik Soru Bankası

Benim Hocam AYT matematik soru bankası içerisinde 1654 soru bulunduruyor. Bu soruların tamamı yeni nesil sınav sistemine uyumlu soru tarzlarından oluşuyor. Benim Hocam AYT matematik soru bankasını tercih ederek ÖSYM soru tarzına yakın soruları çözebilirsiniz. En iyi AYT matematik soru bankası önerilerimiz arasındadır.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Üç Dört Beş AYT Matematik Soru Bankası

Üç Dört Beş AYT matematik soru bankası ÖSYM soru tarzına yakın sorular soran bir yayındır. Kaliteli soruları ile öğrenciler için soru bankası seçerken önemli bir alternatif olan ÜÇ Dört Beş yayınları matematik soru bankasını tercih ederek sınava hazırlanabilirsiniz. Videolu çözümleri ile akla takılan tüm soru işaretlerini aydınlatan bu soru bankası ile sınava hazırlanmak çok daha kolay olacaktır. Yeni öğretim programına uygun bu kitabı mutlaka edinmelisiniz.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Bilgi Sarmal Yayınları AYT Matematik Soru Bankası

Bilgi Sarmal yayınlarının hazırlamış olduğu AYT matematik soru bankası orta ve üzeri düzeyde öğrencilerin kullanımına uygundur. Kolaydan daha zora doğru giden soruları ile ÖSYM soru tarzına uygun bir şekilde hazırlanmış olan Bilgi Sarmal yayınları AYT matematik soru bankası içerisinde yeni nesil sorular içeriyor. Önerdiğimiz bu kaynak da zor seviye kitaplar arasındadır.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Bu YKS Kitapları Seni Şahlandıracak

ÖSYM tipi soru kitaplarını incele, kaynakları satın al!

Hepsiburada.com

3D Yayınları AYT Matematik Tamamı Çözümlü Soru Bankası

3D yayınları tarafından hazırlanan AYT matematik soru bankasının en önemli özelliği içerisinde yer alan tüm soruların çözümlü olmasıdır. Yanlış yapılan anlaşılmayan sorulara tekrar göz atmak ve üzerinde çalışmak için çözümlü soruların olması bir avantajdır. Bu avantajdan yararlanmak isteyen öğrenciler için 3D yayınları AYT matematik soru bankası doğru bir tercih olacaktır.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Bilfen Yayınları – TYT – AYT Matematik Soru Bankası

AYT matematik seviyesinde ileri düzey bir kitaba ihtiyacınız var ise Bilfen yayınlarının bu kitabı size çare olavaktır. AYT zor seviye kaynak önerileri arasında olan bu kitabı sınava yakın bir zamanda çözerseniz elinizden sorular kaçamayacaktır. Aynı zamanda TYT için de benzer zorlukta kitabı bulunmaktadır.

Aktif Öğrenme Yayınları AYT Aktif Matematik

Aktif Öğrenme Yayınları AYT Aktif Matematik kitapları yeni başlayan adaylar için çok uygun kaynaklardır. Karşınıza genel olarak kolay seviye sorular çıkmaktadır. Yeni nesil sorulardan oluşan bu kaynağı AYT'ye yen başladığınız dönemlerde edinebilirsiniz.

AYT matematik hangi kaynaklar çözülmeli?

AYT matematik için aşağıdaki listedeki önerilerimizi mutlaka dikkate almalısınız:

 • Şenol Hoca Merhaba AYT Matematik Soru Bankası
 • Doktrin Yayınları AYT Matematik Sıfırdan Sonsuza Soru Bankası
 • Tonguç Akademi Sıfırdan AYT Matematik Soru Bankası
 • Hız ve Renk Yayınları AYT Matematik Soru Bankası
 • Karekök Yayınları AYT Matematik Soru Bankası
 • Okyanus Yayınları 40 Seansta AYT Matematik
 • Benim Hocam AYT Matematik Soru Bankası
 • Üç Dört Beş AYT Matematik Soru Bankası
 • Bilgi Sarmal Yayınları AYT Matematik Soru Bankası
 • 3D Yayınları AYT Matematik Tamamı Çözümlü Soru Bankası
 • Bilfen Yayınları – TYT – AYT Matematik Soru Bankası
 • Aktif Öğrenme Yayınları AYT Aktif Matematik

AYT matematik nasıl çalışılır?

AYT matematik sınavında başarılı olmanın formülü bol soru çözmektir. İlk olarak planlı ve düzenli konu anlatımlarını çalışarak temelinizi oturtmalısınız. Sonrasında ise soru bankası ve denemelerile konuları pekiştirebilirsiniz. Burada önemli olan kolaydan zora giderek kendinizi ileri seviyeye taşımanızdır. Ösym tarzı soru tiplerini iyice anlamaya çalışın. Eksik konularınızı AYT Konuları ve Soru dağılımları içeriğimizi inceleyerek giderebilirsiniz.

AYT matematik zor mu?

AYT matematiğin zorluk seviyesi tamamen size bağlıdır. Planlı ve düzenli bir çalışma yapan bir öğrenci için başarı elde etmek oldukça kolaydır. Genel olarak bakarsak mühendisler, doktorlar, eczacılar vs. önemli bölümler AYT matematik sınavı ile alınmaktadır. Rakipleriniz çalışkan olacakları için siz de buna göre bir çalışma planı yaplalısınız.

Kolay, orta ve zor AYT matematik kaynak önerilerini sizin için derledik. Soru bankalarının yanı sıra konu anlatım kitaplarından da yararlanmalısınız. İlk olarak kendinize göre zorluk seviyelerinde kaynakları tercih etmelisiniz. Seviyenize uygun 2024 AYT matematik kitap önerileri edinerek adım adım TYT ve AYT’ye hazırlanabilirsiniz. AYT matematik fasikülleri önerilerimiz umarız ki sınavda işinize yarayacaktır.

İçeriği Paylaş