Mühendislik Tasarım ve Analiz Kulübü

Mühendislik Tasarım ve Analiz Kulübü Hakkında

MEDA, Marmara Teknoloji Fakültesi'nde kurulan ve çeşitli mühendislik alanlarından oluşan kadrosu ile etkili projeler ortaya çıkarma hedefinde olan bir kulüptür.

MEDA, öğrenmek isteyen ve bunun için özveri ile çalışan insanların bulunduğu bir kulüptür. Kulüp başlangıçta ekip olarak 2020 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği - Makine Mühendisliği alanlarının ortaklığıyla kurulmuştur. MEDA ekipken tasarım ve analiz üzerine çalışmalar yürütmüştür. 2020 Aralık ayında MEDA Akademi kurulmuştur. MEDA Akademi Youtube'da eğitim içerikleri üreten bir kanaldır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Astronomi Kulübü

MEDA, 2021 Ekim ayında ekibe gelen destekler sonrası kulüp haline gelmiştir. 2022 Ocak ayında ise MEDA WELD açılarak MEDA, alt alanların olduğu büyük bir küme haline gelmiştir. MEDA WELD ise kaynak üzerine çalışmalar yürüten alt bir kümedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Astronomi Kulübü

MEDA içerisinde 8 farklı projeyi ve 3 takımı bulundurmaktadır. Kulüpleştikten sonra ilk olarak Marmara Üniversitesi hidrojenli araçlarını bünyesine almıştır. Marmara Üniversitesi elektrikli aracının da mekanik ve malzeme kısımlarının tasarımı ve üretiminde destekçi olarak çalışma yürütmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Astronomi Kulübü