Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Tüm Özel Öğrenci Yurtları

Üniversiteni Tanıt Yurtları Ücretsiz Listeliyor.
Yurt Sahibiysen Bizimle İletişime Geç!

Kayıt Ol!
Özel Kaymaklar Erkek Öğrenci Yurdu
  • 4.8 / 5 (4)

Özel Kaymaklar Erkek Öğrenci Yurdu

Yüksek Puan En Çok İncelenen
Palmira Rezidans Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu
Özel Alya Yükseköğrenim Kız Yurdu
Başkent Kültür Kız Yurdu
  • 5 / 5 (3)

Başkent Kültür Kız Yurdu

Yüksek Puan
Özel Güzide Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu
Özel Nezahat Koçak Kız Öğrenci Yurdu
Ada Kız Öğrenci Yurdu
  • 4.6 / 5 (5)

Ada Kız Öğrenci Yurdu

Yüksek Puan
Sardunya Kız Öğrenci Yurdu
  • 5 / 5 (2)

Sardunya Kız Öğrenci Yurdu

Yüksek Puan
Arya Öğrenci Yurdu
  • 5 / 5 (2)

Arya Öğrenci Yurdu

Yüksek Puan

Özel öğrenci yurtları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından denetlenen kurumsal barınma hizmeti sağlayan kurumlardır. Üniversiteni Tanıt, sistemine kayıtlı olan erkek yurtlarının ve kız yurtlarının bilgilerini, özelliklerini, konumunu ve daha fazlasını öğrencilere ücretsiz olarak listelemektedir. Özel öğrenci yurtları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için yurtların iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Her öğrencinin merak ettiği soru Eylül 2023 ayında özel yurt fiyatları olacaktır. Fiyatları etkileyen birçok faktör vardır. Erkek öğrenci yurtları ve kız öğrenci yurtları okulun veya şehrin konumuna, yurdun özelliklerine, yemek verip vermediğine vs. olarak değişkenlik göstermektedir. Şehir genelinde en pahalı İstanbul yurt fiyatları olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye geneli, 2022 yılında ortalama yurt fiyatları 25.000₺ ile 160.000₺ arasında değişkenlik göstermektedir.

Hem kahvaltı hizmeti veren hem de vermeyen yurtlar mevcuttur. Yurt arama motorumuz üzerinden filtrelediğiniz yurtların sayfalarını inceleyerek kaç öğün yemek verildiğini görebilirsiniz.

Yurt tercihi yaparken her öğrenci kendine uygun kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. KYK yurtlarında kalma imkanı olmayan öğrenciler okula yakın, şehir merkezine yakın, giriş çıkış saati olmayan, içerisinde spor salonu bulunan, odalarda klima olan öğrenci yurtlarını tercih edebilmektedir. Yurt özelliklerine göre fiyatlar da artmaktadır. Kendi ekonominize göre özel yurt fiyatları hakkında bilgi edinebilir, yurdunuzu tercih edebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt yurt arama motoru kız öğrenci yurdu ve erkek öğrenci yurdu olarak filtrelenebilmektedir. Ayrıca üniversite öğrencilerinin son derece işine yarayacak olan üniversiteye yakın yurtları filtreleyebilme özelliği de yurt arama motorumuzda bulunmaktadır.

Mesela bir öğrenci İstanbul öğrenci yurtlarını incelemek istiyorsa bağlantı üzerindeki sayfayı da ziyaret edebilmektedir.

Öğrenci yurduna alternatif olarak öğrenci apartları da tercih edilmektedir. Öğrenci apartları da erkek öğrenci apartı ve kız öğrenci apartı olarak ayrışmaktadır. Apartlarda sadece öğrenciden ziyade çalışanlar da kalabilmektedir. Bu yüzden öğrenciler vize ve final dönemlerinde çalışma saati açısından biraz sıkıntı çekebilmektedirler. Öğrenci apartlarının avantajları arasında ise konfor alanının biraz daha genişlemesi var.

Takdir ederisniz ki tek kişilik özel yurt fiyatları 2, 3 veya 4 kişilik odalara göre farklı olacaktır. Özel yurtlarda tek kişi kalmanın avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Tabiki en büyük avantajı her şeye tek başına özgürce karar verebiliyor olmasıdır. 2 veya daha fazla kapasiteli odalarda ise yabancı bir kişiyle yaşamak ve uyum sağlamayı öğrenme becerisini size kazandıracaktır. Arkadaşlık ilişkilerinizi dengede tutmayı öğrenebileceksiniz. Tek kişilik oda fiyatları 50 bin TL'den başlamaktadır.

Bakalım 2023 özel yurt fiyatları nasıl seyredecek, hepimiz göreceğiz.