Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Deri Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Deri Mühendisliği taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Deri Mühendisliği bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Deri Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Deri Mühendisliği sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Deri Mühendisliği taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Deri Mühendisliği YÖK Atlas sıralamaları;

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Deri Mühendisliği Taban Puanları 2024

Deri Mühendisliği taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Deri Mühendisliği sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği (İngilizce) 25+1+0+0+0 317.64818
0
0
0
0
0
268086
0
0
0
0
0
Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Deri Mühendisliği kaç yıllık?

Deri Mühendisliği bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Deri Mühendisliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Deri Mühendisliği bölümü SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Deri Mühendisliği mezunu ne iş yapar?

Deri Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Deri Mühendisliği bölümü maaşları ne kadar, Deri Mühendisliği dersleri nelerdir ve Deri Mühendisliği iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Deri Mühendisliği bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Deri Mühendisliği üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Ege Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Deri Mühendisliği bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Deri Mühendisliği bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Deri Mühendisliği bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Deri Mühendisliği kaç net?

Deri Mühendisliği sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Deri Mühendisliği taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Deri Mühendisliği puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Deri Mühendisliği netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Deri Mühendisliği sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Deri Mühendisliği sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Deri Mühendisliği bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Deri Mühendisliği taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Deri Mühendisliği Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Deri Mühendisliği sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Deri Mühendisliği taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Deri Mühendisliği sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Deri Mühendisliği kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Deri Mühendisliği genel kontenjan, Deri Mühendisliği okul birincisi kontenjanı, Deri Mühendisliği Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Deri Mühendisliği 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Deri Mühendisliği depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Deri Mühendisliği Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Deri Mühendisliği sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Deri Mühendisliği başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Deri Mühendisliği Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Deri Mühendisliği bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.