Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Basım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Basım Teknolojileri taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Basım Teknolojileri taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Basım Teknolojileri bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Basım Teknolojileri taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Basım Teknolojileri sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Basım Teknolojileri taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Basım Teknolojileri YÖK Atlas sıralamaları;

Basım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Basım Teknolojileri Taban Puanları 2024

Basım Teknolojileri taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Basım Teknolojileri sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri 40+1+0+1+0 289.41516
268.54606
0
236.41968
0
0
370883
414527
0
497000
0
0
Basım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralamaları

Basım Teknolojileri kaç yıllık?

Basım Teknolojileri bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Basım Teknolojileri bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Basım Teknolojileri bölümü SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Basım Teknolojileri mezunu ne iş yapar?

Basım Teknolojileri mezunları ne iş yapar, Basım Teknolojileri bölümü maaşları ne kadar, Basım Teknolojileri dersleri nelerdir ve Basım Teknolojileri iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Basım Teknolojileri bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Basım Teknolojileri üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Marmara Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Basım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralamaları
Basım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Basım Teknolojileri bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Basım Teknolojileri bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Basım Teknolojileri bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Basım Teknolojileri kaç net?

Basım Teknolojileri sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Basım Teknolojileri taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Basım Teknolojileri puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Basım Teknolojileri netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Basım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralamaları
Basım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralamaları

Basım Teknolojileri sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Basım Teknolojileri sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Basım Teknolojileri bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Basım Teknolojileri taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Basım Teknolojileri Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Basım Teknolojileri sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Basım Teknolojileri taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Basım Teknolojileri sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Basım Teknolojileri kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Basım Teknolojileri genel kontenjan, Basım Teknolojileri okul birincisi kontenjanı, Basım Teknolojileri Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Basım Teknolojileri 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Basım Teknolojileri depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Basım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralamaları
Basım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralamaları

Basım Teknolojileri Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Basım Teknolojileri sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Basım Teknolojileri başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Basım Teknolojileri Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Basım Teknolojileri bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.