Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

3 Bölüm

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını listeledik. 2023 TYT AYT (YKS) başarı sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları 2023 ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2023 Başarı Sıralamaları 2023 verilerine tablodan ulaşabilirsiniz. 2023 TYT - AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları YÖK-ATLAS'ta yayınlanan güncel verilerdir. Üniversite tercihleri için size yol gösterecektir. Bölümlerin üzerine tıklayarak detaylı incelemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Üniversite Bölüm Kont. 2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Karadeniz Teknik Üniversitesi Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 20+1 222.42033
0
0
0
0
775735
0
0
0
0
Ordu Üniversitesi Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 15+1 216.75996
0
0
0
0
844355
0
0
0
0
Girne Üniversitesi Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) 3+0 0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği sıralamalarında hangi faktörler etkilidir?

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği sıralama listesine etki eden faktörler nelerdir, inceleyelim. Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümünü tercih eden öğrenciler, sıralamalarına göre sıralanarak o okulun kontenjanına göre yerleştirilirler. Burada Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü puanları sıralamaya dahil edilmez. Yani öğrenciler direk sıralamaları ile yerleşirler. Yukarıdaki tabloda verilen sıralamalar, üniversite Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümünü tercih eden son öğrencinin sıralamasını ifade eder.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği mezunu ne iş yapar?

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği mezunu ne iş yapar, öğrenmek için üniversite bölümleri ve meslek rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Bölümlerin Taban Puanları 2023

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2023 YKS taban puanları ve başarı sıralamalarını Üniversitelerin taban puanlarına göre inceleyebilirsiniz. Yukarıdaki tabloda Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2023 taban puanları ve başarı sıralamaları verilmiştir. Bölümlerin üzerine tıklayarak Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği hakkındaki kontenjan, 5 senelik taban puanlar, 5 senelik başarı sıralamaları, Endüstri Mühendisliği 2022 sıralama ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2022 taban puanları, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği için kaç puan gerekir, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği hangi üniversitelerde var gibi verilere ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme: Yukarıdaki Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği sıralamaları ve istatistik verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Başarı sıralaması verisi olup puanı "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Üniversite sıralamaları, 2022 YKS taban puanları ve başarı sıralamaları sizlere üniversite tercihlerinde meslek seçimi için yol gösterici olacaktır.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü 4 yıllık bir bölümdür. Aynı zamanda Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü SAY puanı ile alan bölümler arasındadır. Üniversite Bölümleri kategorimizi inceleyerek bölümler hakkında bilgi edinebilir, Öğrencilerin çektiği üniversite tanıtım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü için en iyi üniversite sıralamaya göre Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, 'dir. Türkiye'deki üniversitelerde toplam 3 Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için yukarıdan Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği sıralamalarını inceleyebilirsiniz.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği net hesaplaması için tercihing puan hesaplama robotumuzu kullanabilirsiniz. Üniversite bölümlerinin en son yerleşen adayına göre hesaplanan netlerini YÖK - ATLAS üzerinden incelemenizi öneririz.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği ne iş yapar? Yukarıdaki tabloda Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği YÖK Atlas sıralamalarını listeledik. Üniversite bölümleri hakkındaki meslek tanıtımları için Youtube Kanalımızı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Bizzat Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü öğrencilerinin anlattığı videoları izleyebilir, yorumlara sorularınızı bırakabilirsiniz.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği sıralamaları YÖK Atlas ve ÖSYM'nin halka açık olarak paylaştığı verilerdir. Üniversiteni Tanıt, bu verileri derleyerek sizlere sunmaktadır. Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği sıralamaları, bölüme en son yerleşen öğrencinin puanı ve sıralama bilgisi alınarak hesaplanmaktadır. Siz de gerek YÖK Atlas gerekse Üniversiteni Tanıt üzerinden Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümünü filtreleyerek erişebilir, bölüm ve üniversite tercihlerinizi daha tutarlı ve bilinçli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.