Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Seyahat İşletmeciliği taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Seyahat İşletmeciliği taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Seyahat İşletmeciliği bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Seyahat İşletmeciliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Seyahat İşletmeciliği sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Seyahat İşletmeciliği taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Seyahat İşletmeciliği YÖK Atlas sıralamaları;

Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları 2024

Seyahat İşletmeciliği taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Seyahat İşletmeciliği sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği 35+1+0+1+0 246.79167
243.23662
0
219.41369
0
0
924943
963289
0
880000
0
0
Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Seyahat İşletmeciliği kaç yıllık?

Seyahat İşletmeciliği bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Seyahat İşletmeciliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Seyahat İşletmeciliği bölümü EA puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Seyahat İşletmeciliği mezunu ne iş yapar?

Seyahat İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, Seyahat İşletmeciliği bölümü maaşları ne kadar, Seyahat İşletmeciliği dersleri nelerdir ve Seyahat İşletmeciliği iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Seyahat İşletmeciliği bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Seyahat İşletmeciliği üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Aydın Adnan Menderes Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Seyahat İşletmeciliği bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Seyahat İşletmeciliği bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Seyahat İşletmeciliği bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Seyahat İşletmeciliği kaç net?

Seyahat İşletmeciliği sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Seyahat İşletmeciliği taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Seyahat İşletmeciliği puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Seyahat İşletmeciliği netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Seyahat İşletmeciliği sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Seyahat İşletmeciliği sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Seyahat İşletmeciliği bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Seyahat İşletmeciliği taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Seyahat İşletmeciliği Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Seyahat İşletmeciliği sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Seyahat İşletmeciliği taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Seyahat İşletmeciliği sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Seyahat İşletmeciliği kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Seyahat İşletmeciliği genel kontenjan, Seyahat İşletmeciliği okul birincisi kontenjanı, Seyahat İşletmeciliği Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Seyahat İşletmeciliği 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Seyahat İşletmeciliği depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralamaları
Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralamaları

Seyahat İşletmeciliği Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Seyahat İşletmeciliği sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Seyahat İşletmeciliği başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Seyahat İşletmeciliği Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Seyahat İşletmeciliği bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.