Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

3 Bölüm

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını listeledik. 2023 TYT AYT (YKS) başarı sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları 2023 ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 2023 Başarı Sıralamaları 2023 verilerine tablodan ulaşabilirsiniz. 2023 TYT - AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları YÖK-ATLAS'ta yayınlanan güncel verilerdir. Üniversite tercihleri için size yol gösterecektir. Bölümlerin üzerine tıklayarak detaylı incelemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik sıralamalarının grafiksel gösterimine aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik nedir, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ne iş yapar, öğrenmek isterseniz Üniversite bölümleri ve meslek rehberi içeriğimizdeki bilgilerden yararlanabilirsiniz. Hayatınız boyunca mutlu olacağınız mesleği seçmeniz dileği ile..

Üniversite Bölüm Kont. 2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Uluslararası Balkan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (%50 İndirimli) 2+0 0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Uluslararası Balkan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (%25 İndirimli) 3+0 0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Uluslararası Balkan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (Ücretli) 5+0 0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik sıralamalarında hangi faktörler etkilidir?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik sıralama listesine etki eden faktörler nelerdir, inceleyelim. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü tercih eden öğrenciler, sıralamalarına göre sıralanarak o okulun kontenjanına göre yerleştirilirler. Burada Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü puanları sıralamaya dahil edilmez. Yani öğrenciler direk sıralamaları ile yerleşirler. Yukarıdaki tabloda verilen sıralamalar, üniversite Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü tercih eden son öğrencinin sıralamasını ifade eder.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunu ne iş yapar?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunu ne iş yapar, öğrenmek için üniversite bölümleri ve meslek rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Bölümlerin Taban Puanları 2023

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 2023 YKS taban puanları ve başarı sıralamalarını Üniversitelerin taban puanlarına göre inceleyebilirsiniz. Yukarıdaki tabloda Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 2023 taban puanları ve başarı sıralamaları verilmiştir. Bölümlerin üzerine tıklayarak Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hakkındaki kontenjan, 5 senelik taban puanlar, 5 senelik başarı sıralamaları, Endüstri Mühendisliği 2022 sıralama ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 2022 taban puanları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik için kaç puan gerekir, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hangi üniversitelerde var gibi verilere ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme: Yukarıdaki Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik sıralamaları ve istatistik verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Başarı sıralaması verisi olup puanı "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Üniversite sıralamaları, 2022 YKS taban puanları ve başarı sıralamaları sizlere üniversite tercihlerinde meslek seçimi için yol gösterici olacaktır.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü 4 yıllık bir bölümdür. Aynı zamanda Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü EA puanı ile alan bölümler arasındadır. Üniversite Bölümleri kategorimizi inceleyerek bölümler hakkında bilgi edinebilir, Öğrencilerin çektiği üniversite tanıtım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü için en iyi üniversite sıralamaya göre 'dir. Türkiye'deki üniversitelerde toplam 3 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için yukarıdan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik sıralamalarını inceleyebilirsiniz.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik net hesaplaması için tercihing puan hesaplama robotumuzu kullanabilirsiniz. Üniversite bölümlerinin en son yerleşen adayına göre hesaplanan netlerini YÖK - ATLAS üzerinden incelemenizi öneririz.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ne iş yapar? Yukarıdaki tabloda Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik YÖK Atlas sıralamalarını listeledik. Üniversite bölümleri hakkındaki meslek tanıtımları için Youtube Kanalımızı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Bizzat Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü öğrencilerinin anlattığı videoları izleyebilir, yorumlara sorularınızı bırakabilirsiniz.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik sıralamaları YÖK Atlas ve ÖSYM'nin halka açık olarak paylaştığı verilerdir. Üniversiteni Tanıt, bu verileri derleyerek sizlere sunmaktadır. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik sıralamaları, bölüme en son yerleşen öğrencinin puanı ve sıralama bilgisi alınarak hesaplanmaktadır. Siz de gerek YÖK Atlas gerekse Üniversiteni Tanıt üzerinden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü filtreleyerek erişebilir, bölüm ve üniversite tercihlerinizi daha tutarlı ve bilinçli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR)

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü Öykü anlattı biz dinledik. Üniversite ve bölüm tanıtımı videosunu izleyebilirsiniz.