Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Bankacılık Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Bankacılık taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Bankacılık taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Bankacılık bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Bankacılık taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Bankacılık sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Bankacılık taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Bankacılık YÖK Atlas sıralamaları;

Bankacılık Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Bankacılık Taban Puanları 2024

Bankacılık taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Bankacılık sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Marmara Üniversitesi Bankacılık 60+2+0+2+0 324.65273
321.23686
0
0
0
0
265633
289274
0
0
0
0
Bankacılık Taban Puanları ve Sıralamaları

Bankacılık kaç yıllık?

Bankacılık bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Bankacılık bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Bankacılık bölümü EA puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Bankacılık mezunu ne iş yapar?

Bankacılık mezunları ne iş yapar, Bankacılık bölümü maaşları ne kadar, Bankacılık dersleri nelerdir ve Bankacılık iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Bankacılık bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Bankacılık üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Marmara Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Bankacılık Taban Puanları ve Sıralamaları
Bankacılık Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Bankacılık bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Bankacılık bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Bankacılık bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Bankacılık kaç net?

Bankacılık sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Bankacılık taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Bankacılık puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Bankacılık netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Bankacılık Taban Puanları ve Sıralamaları
Bankacılık Taban Puanları ve Sıralamaları

Bankacılık sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Bankacılık sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Bankacılık bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Bankacılık taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Bankacılık Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Bankacılık sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Bankacılık taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Bankacılık sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Bankacılık kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Bankacılık genel kontenjan, Bankacılık okul birincisi kontenjanı, Bankacılık Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Bankacılık 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Bankacılık depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Bankacılık Taban Puanları ve Sıralamaları
Bankacılık Taban Puanları ve Sıralamaları

Bankacılık Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Bankacılık sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Bankacılık başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Bankacılık Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Bankacılık bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.