Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Aile ve Tüketici Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

1 Bölüm

Aile ve Tüketici Bilimleri 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını listeledik. 2023 TYT AYT (YKS) başarı sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Aile ve Tüketici Bilimleri Taban Puanları 2023 ve Aile ve Tüketici Bilimleri 2023 Başarı Sıralamaları 2023 verilerine tablodan ulaşabilirsiniz. 2023 TYT - AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları YÖK-ATLAS'ta yayınlanan güncel verilerdir. Üniversite tercihleri için size yol gösterecektir. Bölümlerin üzerine tıklayarak detaylı incelemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Üniversite Bölüm Kont. 2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketici Bilimleri 80+2 291.20925
237.77308
270.72813
259.81829
252.73658
471530
471376
440000
452102
428000

Aile ve Tüketici Bilimleri sıralamalarında hangi faktörler etkilidir?

Aile ve Tüketici Bilimleri sıralama listesine etki eden faktörler nelerdir, inceleyelim. Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünü tercih eden öğrenciler, sıralamalarına göre sıralanarak o okulun kontenjanına göre yerleştirilirler. Burada Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü puanları sıralamaya dahil edilmez. Yani öğrenciler direk sıralamaları ile yerleşirler. Yukarıdaki tabloda verilen sıralamalar, üniversite Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünü tercih eden son öğrencinin sıralamasını ifade eder.

Aile ve Tüketici Bilimleri mezunu ne iş yapar?

Aile ve Tüketici Bilimleri mezunu ne iş yapar, öğrenmek için üniversite bölümleri ve meslek rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Bölümlerin Taban Puanları 2023

Aile ve Tüketici Bilimleri 2023 YKS taban puanları ve başarı sıralamalarını Üniversitelerin taban puanlarına göre inceleyebilirsiniz. Yukarıdaki tabloda Aile ve Tüketici Bilimleri 2023 taban puanları ve başarı sıralamaları verilmiştir. Bölümlerin üzerine tıklayarak Aile ve Tüketici Bilimleri hakkındaki kontenjan, 5 senelik taban puanlar, 5 senelik başarı sıralamaları, Endüstri Mühendisliği 2022 sıralama ve Aile ve Tüketici Bilimleri 2022 taban puanları, Aile ve Tüketici Bilimleri için kaç puan gerekir, Aile ve Tüketici Bilimleri hangi üniversitelerde var gibi verilere ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme: Yukarıdaki Aile ve Tüketici Bilimleri sıralamaları ve istatistik verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Başarı sıralaması verisi olup puanı "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Üniversite sıralamaları, 2022 YKS taban puanları ve başarı sıralamaları sizlere üniversite tercihlerinde meslek seçimi için yol gösterici olacaktır.

Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü 4 yıllık bir bölümdür. Aynı zamanda Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü EA puanı ile alan bölümler arasındadır. Üniversite Bölümleri kategorimizi inceleyerek bölümler hakkında bilgi edinebilir, Öğrencilerin çektiği üniversite tanıtım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü için en iyi üniversite sıralamaya göre Hacettepe Üniversitesi, 'dir. Türkiye'deki üniversitelerde toplam 1 Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için yukarıdan Aile ve Tüketici Bilimleri sıralamalarını inceleyebilirsiniz.

Aile ve Tüketici Bilimleri net hesaplaması için tercihing puan hesaplama robotumuzu kullanabilirsiniz. Üniversite bölümlerinin en son yerleşen adayına göre hesaplanan netlerini YÖK - ATLAS üzerinden incelemenizi öneririz.

Aile ve Tüketici Bilimleri ne iş yapar? Yukarıdaki tabloda Aile ve Tüketici Bilimleri YÖK Atlas sıralamalarını listeledik. Üniversite bölümleri hakkındaki meslek tanıtımları için Youtube Kanalımızı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Bizzat Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü öğrencilerinin anlattığı videoları izleyebilir, yorumlara sorularınızı bırakabilirsiniz.

Aile ve Tüketici Bilimleri sıralamaları YÖK Atlas ve ÖSYM'nin halka açık olarak paylaştığı verilerdir. Üniversiteni Tanıt, bu verileri derleyerek sizlere sunmaktadır. Aile ve Tüketici Bilimleri sıralamaları, bölüme en son yerleşen öğrencinin puanı ve sıralama bilgisi alınarak hesaplanmaktadır. Siz de gerek YÖK Atlas gerekse Üniversiteni Tanıt üzerinden Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünü filtreleyerek erişebilir, bölüm ve üniversite tercihlerinizi daha tutarlı ve bilinçli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.