Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Hindoloji Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Hindoloji taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Hindoloji taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Hindoloji bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Hindoloji taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Hindoloji sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Hindoloji taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Hindoloji YÖK Atlas sıralamaları;

Hindoloji Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Hindoloji Taban Puanları 2024

Hindoloji taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Hindoloji sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Ankara Üniversitesi Hindoloji 30+1+0+1+0 267.47600
220.07168
0
0
0
0
92624
100810
0
0
0
0
Hindoloji Taban Puanları ve Sıralamaları

Hindoloji kaç yıllık?

Hindoloji bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Hindoloji bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Hindoloji bölümü DİL puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Hindoloji mezunu ne iş yapar?

Hindoloji mezunları ne iş yapar, Hindoloji bölümü maaşları ne kadar, Hindoloji dersleri nelerdir ve Hindoloji iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Hindoloji bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Hindoloji üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Ankara Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Hindoloji Taban Puanları ve Sıralamaları
Hindoloji Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Hindoloji bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Hindoloji bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Hindoloji bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Hindoloji kaç net?

Hindoloji sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Hindoloji taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Hindoloji puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Hindoloji netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Hindoloji Taban Puanları ve Sıralamaları
Hindoloji Taban Puanları ve Sıralamaları

Hindoloji sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Hindoloji sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Hindoloji bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Hindoloji taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Hindoloji Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Hindoloji sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Hindoloji taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Hindoloji sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Hindoloji kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Hindoloji genel kontenjan, Hindoloji okul birincisi kontenjanı, Hindoloji Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Hindoloji 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Hindoloji depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Hindoloji Taban Puanları ve Sıralamaları
Hindoloji Taban Puanları ve Sıralamaları

Hindoloji Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Hindoloji sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Hindoloji başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Hindoloji Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Hindoloji bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.