Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları ve başarı sıralamaları 2024 verilerini listeledik. Son 6 yılın üniversite sıralamalarını ve puanlarını inceleyebilirsiniz.

1 Bölüm

Sevgili adaylar, Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları 2024 verilerini sizler için tablo haline getirdik. Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümünü hedefleyen arkadaşlarımız için son 6 yılın Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarına dair verilere kolayca erişebilirsiniz.

Arnavut Dili ve Edebiyatı sıralamaları 2024 verileri en güncel verilerdir. Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları 2024 verileri YÖK Atlas üzerinden alınmıştır.

Tüm bölümlerin taban puanlarına geri dönmek için bu bağlantıya tıklayabilir, en güncel katsayılarla puanınızı hesaplamak için de YKS puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz. İşte, son 6 yılın Arnavut Dili ve Edebiyatı YÖK Atlas sıralamaları;

Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralamaları - Üniversiteni Tanıt

Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları 2024

Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları 2024 verilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Arnavut Dili ve Edebiyatı sıralamaları 2024 bilgileri son 6 yılın istatistiklerini içermektedir.

Üniversite Bölüm Kont. 2023 Puan
2022 Puan
2021 Puan
2020 Puan
2019 Puan
2018 Puan
2023 Sıra
2022 Sıra
2021 Sıra
2020 Sıra
2019 Sıra
2018 Sıra
Trakya Üniversitesi Arnavut Dili ve Edebiyatı 20+1+0+1+0 205.43911
0
0
0
0
0
133091
0
0
0
0
0
Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralamaları

Arnavut Dili ve Edebiyatı kaç yıllık?

Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümü 4 yıllık bir bölümdür.

Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümü DİL puan türü ile öğrenci almaktadır.

İnceleyin: YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları

Arnavut Dili ve Edebiyatı mezunu ne iş yapar?

Arnavut Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümü maaşları ne kadar, Arnavut Dili ve Edebiyatı dersleri nelerdir ve Arnavut Dili ve Edebiyatı iş olanakları nelerdir, öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En yüksek puanlı Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitededir?

En yüksek başarı sıralamasına sahip Arnavut Dili ve Edebiyatı üniversiteleri aşağıdaki gibidir.

  • Trakya Üniversitesi

İnceleyin: TYT Konuları ve Soru Dağılımı

Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralamaları
Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralamaları

2024'de kaç tane Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümü var?

2024 yılında tercih listenize ekleyebileceğiniz Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümü sayısı 1 olarak gerçekleşmiştir. Yukarıdaki tabloda Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümleri için ayrılan kontenjanların bilgisine ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: 2024 YKS Tercih Robotu

Arnavut Dili ve Edebiyatı kaç net?

Arnavut Dili ve Edebiyatı sıralamaları net hesabı yapmak için iki farklı yöntem bulunur.

1. yöntem: Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanlarını ve başarı sıralamalarını inceleyerek YKS puan hesaplama robotunda netlerinizi hesaplayabilirsiniz. Her puan türü için soru katsayıları farklı olacağından dolayı Arnavut Dili ve Edebiyatı puanları da değişkenlik gösterebilir.

2. yöntem: YÖK Atlas web sitesi üzerinden net sihirbazı sayfasını ziyaret ederek. o bölüme son giren kişinin Arnavut Dili ve Edebiyatı netlerini öğrenebilirsiniz.

İnceleyin: Hangi Üniversite ve Bölüm Daha Avantajlı?

Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralamaları
Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralamaları

Arnavut Dili ve Edebiyatı sıralamaları nasıl hesaplanır?

2024 Arnavut Dili ve Edebiyatı sıralamaları, tercih edilen üniversitenin Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümüne en son giren kişinin sıralamasına göre hesaplanır. Buna "TBS" yani Taban başarı sırası ismi verilmektedir. Aynı şekilde Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları da o bölüme en son giren kişinin puanlarıdır.

İnceleyin: Üniversite Karşılaştırma Robotu

Arnavut Dili ve Edebiyatı Sıralamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Arnavut Dili ve Edebiyatı sıralamlarını inceleyenler için bazı önemli bilgiler sunduk.

YÖK Atlas üzerinde son 4 yılın verileri paylaşılmaktadır. Biz sizler için son 6 yılın Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanlarını listeledik. Bu yıllar 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 Arnavut Dili ve Edebiyatı sıralamaları verilerine dayanmaktadır.

Arnavut Dili ve Edebiyatı kontenjanlarında bulunan 5 adet rakam bulunuyor. Bu rakamlar Arnavut Dili ve Edebiyatı genel kontenjan, Arnavut Dili ve Edebiyatı okul birincisi kontenjanı, Arnavut Dili ve Edebiyatı Şehit ve Gazi yakını kontenjanı, Arnavut Dili ve Edebiyatı 34 yaş üstü kadın kontenjanı ve Arnavut Dili ve Edebiyatı depremzede aday kontenjanı olarak belirlenmiştir.

Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralamaları
Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralamaları

Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları Hakkındaki Uyarılar

Tablodaki Arnavut Dili ve Edebiyatı sıralamaları ve istatistik verileri ÖSYM ve YÖK tarafından halka açıklanan verilerin tabloya aktarılmış halidir. Arnavut Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması verisi "0" olan bölümler "Dolmadı" olarak nitelendirilmektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversite tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini inceleyeniz. Arnavut Dili ve Edebiyatı Üniversite sıralamalarında hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan Universitenitanit.com sorumlu değildir. Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümü dşındaki bölümleri de aşağıdaki yönlendirmelerden inceleyebilirsiniz.