Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
KYK Wifi Giriş - Çıkış (GSB) İşlemleri Nasıl Yapılır? 2023

KYK Wifi Giriş - Çıkış (GSB) İşlemleri Nasıl Yapılır? 2023

Öğrencilerin karşılaştığı problemlerden biri olan KYK Wifi nedir, KYK Wifi giriş yapma, KYK Wifi çıkış yapma ve KYK Wifi kotası hakkındaki soruları cevapladık.

Nedir GOOGLE Abone Ol 175462 0 10 ay önce 10 ay önce

KYK WiFi Nedir?

KYK wifi hizmeti (GSB Wifi), Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrencilerin kullanabileceği ücretsiz internet hizmetidir. Bu internet hizmetinden KYK wifi ağına giriş yaparak yararlanabilirsiniz. Ancak bu hizmet sadece yurtta kalan öğrencilere hizmet vermektedir.

KYK Wi-Fi giriş nasıl yapılır? (GSB Wifi giriş)

Öğrencilerin günlük hayatında en çok kullandığı şey şüphesiz ki internet oluyor. KYK’da kalan öğrencilerde bu ücretsiz hizmetten doyasıya yararlanabilirler. Peki, Wifi KYK giriş nasıl yapılır, hemen anlatalım.

Öncelikle KYK Wifi giriş (GSB Wifi giriş) için telefonunuzdan o ağa bağlanmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapıldığı anda sizi doğrulama sayfasına yönlendirecektir. Burada sizden kullanıcı adı ve şifreniz istenir. Kullanıcı adınız T.C. Kimlik numaranızdır. Şifrenizi ise yönetimden veya E-Devlet üzerinden talep etmeniz gerekmektedir.

Wifi KYK’dan nasıl çıkış yapabilirim?

KYK wifi çıkış yapma (GSB Wifi çıkış yapma) işlemi birçok öğrencinin teknik problemlerden ötürü sorun yaşadığı bir durumdur. Bu yüzden de bu konuyu derinlemesine araştırma ihtiyacı duyduk. KYK ağına bağlıysanız https://wifi.gsb.gov.tr/ (KYK Wifi çıkış linki) adresinden çıkış yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Ancak farklı bir ağda iseniz bu sayfaya ulaşamayacaksınız. Bu sayfaya ulaşabilirseniz KYK Wifi Çıkış Yap butonuna basabilirsiniz. Wifi çıkış yapma linki hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Eğer çıkış butonunun yönlendirdiği sayfa hata veriyorsa bu sizden kaynaklı bir problem değil, teknik bir problemdir. Aşağıdaki açıklamaları dikkatli okuyarak ağdan çıkış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

GSB Wifi neden çıkış yapamıyorum?

Normalde çıkış işlemi doğrulama sayfasında çıkış butonuna basıldığında gerçekleşir. Ancak ağda meydana gelen teknik nedenlerden dolayı bu işlem askıya alınabilir. Genellikle sistemsel sıkıntılar sonucunda bu problem yaşanmaktadır. Ancak düşük ihtimalde olsa cihazınızdan kaynaklanabilme ihtimali vardır. Wifi GSB çıkış işlemi çoğu öğrencinin yaşadığı bir problemdir.

KYK wifi ne zaman yenilenir?

Peki, Wifi KYK kotası ne zaman yenilenir? KYK yurdunda kalan öğrenciler her ay 16 GB kotayı kullanabilirler. İnternet kotanız ise her aynı 1’inde yenilenmektedir. Yenilenen kotanızı bir ay boyunca kullanabilirsiniz.

Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Sorunu ne demek?

Beklenmeyen bir hata oluştu mesajı alıyorsanız, sakin olmanızı öneriyoruz. Kısa süre sonra tekrar deneyebilirsiniz. Sonuç olarak yurt ağına giriş yapan birçok öğrenci olabiliyor. Bu da yoğunluğa sebebiyet verir.

Burada size ince bir önerimiz var. GSB Wifi giriş yaptığınızda açılan sayfayı kapatmamanızı öneriyoruz. İşiniz bittiğinde çıkış işlemini bu sayfadan gerçekleştirebilirsiniz.

KYK WiFi Çıkış Ekranı Gelmiyor

Bazen internet bağlantınızdan veya çeşitli nedenlerden dolayı çıkış KYK Wifi çıkış ekranı gelmiyor olabilir. Cihazınızı uçak moduna alıp tekrar bağlanmayı denediğiniz taktirde bu problem düzelebilir. Eğer düzelmiyorsa tarayıcınızı kapatık tekrar açmayı deneyebilirsiniz.

Giriş Hakkınızı Doldurdunuz Uyarısı

Eğer bu uyarıyı alıyorsanız kullanıcı adınız ve şifreniz ile farklı bir cihazdan oturum açmış olabilirsiniz. Diğer cihazınızdan GSB Wifi çıkış sayfasına giderek çıkış işlemi gerçekleştirebilir, internete bağlanmak istediğiniz cihaz üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile tekrar giriş yapabilirsiniz.

GSB Wifi giriş ekranı gelmiyor hatası

İnternete bağlanmak istediğiniz de GSB Wifi giriş ekranı gelmiyorsa bu teknik bir problemden kaynaklanıyordur. Cihazınızı veya tarayıcınızı kapatıp tekrar açarak gsb wifi oturum açma işlemini tekrar deneyebilirsiniz. Bu sorun öğrencilerin karşısına çok fazla çıkmamaktadır, ancak bazı öğrenciler bu problemi yaşadığını belirtmektedir.

KYK Wi-Fi ile ilgili bilinmesi gereken diğer işlemler nelerdir?

Wifi KYK ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizlere kısaca listeledik.

KYK Wifi Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

GSB Wifi ağına giriş yapıp doğrulama sayfasına yönlendirildiğinizde bu sayfada üzerinden kyk wifi şifre değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Doğrulama ekranındaki şifremi unuttum bölümünden de şifrenizi değiştirebilmektesiniz.

KYK Wifi Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK şifre alma işlemi E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı bölümüne giderek ücretsiz yurt interneti öğrenci taahhüt işlemleri alanını kullanarak şifre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki taahhütnameyi onaylamanız gerekmektedir.

KYK Wifi ile giriş yaparken kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekmektedir. KYK wifi çıkış yapma işlemi sırasında problem yaşıyorsanız telefonunuzun wifi ağındaki kapsama alanında olup olmadığını kontrol edebilirsiniz (KYK Wifi çıkış işlemlerinin genel problemidir). Giriş Hakkınızı Doldurdunuz uyarısı ile karşılaştıysanız farklı bir cihaz ile bağlanmış olabilirsiniz. Dğer cihazdan çıkış yaptıktan sonra yeni cihazdan giriş yapmak gereklidir. Çünkü aynı anda 2 cihazda wifi ağına bağlanamazsınız. Sizler için kyk wifi çıkış işlemini ve çıkış yaparken dikkat etmeniz gerekenleri detaylıca anlattık. Umarız faydası dokunur.

Kaynak: https://www.kozba.org/gsb-wifi-cikis/

İçeriği Paylaş
İçeriği Puanla
3 (5)
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.