Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Antrenörlük Eğitimi Bölümü Nedir? Antrenörlük Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Nedir? Antrenörlük Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Antrenörlük Eğitimi bölümü nedir, Antrenörlük Eğitimi iş olanakları nelerdir, Antrenörlük Eğitimi mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 115 0 3 hafta önce 3 hafta önce

Antrenörlük Eğitimi bölümü nedir?

Antrenörlük Eğitimi bölümü, öğrencilere spor ve fitness alanında antrenörlük yapmak için gerekli bilgi ve becerileri sağlayan bir lisans programıdır. Bu program, öğrencilere birçok farklı spor dalı için antrenörlük tekniklerini, stratejilerini ve yöntemlerini öğretir. Antrenörlük Eğitimi bölümünde öğrenciler, spor fizyolojisi, beslenme, spor psikolojisi, spor yönetimi, antrenman programları, spor sakatlıkları ve rehabilitasyonu gibi konularda eğitim alırlar. Ayrıca, öğrenciler farklı spor dallarında antrenörlük becerilerini geliştirmek için pratik deneyimler de kazanırlar.

Antrenörlük Eğitimi mezunu ne iş yapar?

Bu bölümden mezun olanlar, birçok farklı sektörde iş bulabilirler. Spor takımlarında, spor salonlarında veya fitness merkezlerinde antrenör olarak çalışabilirler. Ayrıca, kendi spor kulüplerini veya fitness merkezlerini açabilir veya özel spor dersleri vererek kendi işlerini kurabilirler. Antrenörlük Eğitimi bölümü ayrıca, lisansüstü eğitim almak için de uygun bir alandır ve antrenörlük alanında ileri kariyer fırsatları sağlayabilir.

Antrenörlük Eğitimi bölümünde en iyi 5 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre Antrenörlük Eğitimi bölümünde en iyi 5 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 Antrenörlük Eğitimi taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
Kocaeli Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi 50+2 309.13326 353387
Kocaeli Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi (İÖ) 40+1 290.09306 479988
Uşak Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi 50+2 285.51441 515958
Ardahan Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi (Yüksekokul) 40+1 258.90726 772594
Iğdır Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi 50+2 258.72571 774667

2023 Antrenörlük Eğitimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Antrenörlük Eğitimi bölümü dersleri nelerdir?

Antrenörlük Eğitimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Antrenörlük Eğitimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Temel Atletizm
  • Sporun Sayısal Temelleri
  • Kinesiyolojik Anatomi
  • Antrenörlük Eğitimi ve İlkeleri
  • Temel Jimnastik
  • Spor Psikolojisine Giriş
  • Yetenek Seçimi ve Çocuklarda Spor
  • Sporda Beceri Öğrenimi
  • Spor Psikolojisi
  • Sporda Öğretim Yöntemleri

Antrenörlük Eğitimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Antrenörlük Eğitimi bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.İçeriği Paylaş
İçeriği Puanla
1 (5)
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.