Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 2023 Taban Puanları

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Logo

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Logo

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Zonguldak
 • Üniversite: Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 40+1
 • Yerleşen: Doldu - 41
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 1892959
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 231.23666
 • 2021 Taban Puanı: 0
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Logo

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi taban puanları Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 278.86809 1057366
2 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 254.19319 1437848
3 Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 250.09229 1511101
4 Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 243.06507 1644582
5 Atatürk Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 248.24069 1545174
6 Karadeniz Teknik Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 245.58310 1595490
7 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 247.74545 1554433
8 Yalova Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 243.34114 1639190
9 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 247.62250 1556699
10 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi 242.87210 1648321

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 1892959, puanı ise 231.23666'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümü kontenjanı 40+1 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 41 olmuştur.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ise Zonguldak şehrinde bulunmaktadır. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.