Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2023 Taban Puanları

Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Yalova Üniversitesi Logo

Yalova Üniversitesi Logo

Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Yalova
 • Üniversite: Yalova Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 40+1
 • Yerleşen: Doldu - 41
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 1756668
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 237.53594
 • 2021 Taban Puanı: 0
Yalova Üniversitesi Logo

Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği taban puanları Yalova Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 291.12405 901473
2 Bursa Uludağ Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 264.00959 1274708
3 Ege Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 261.92001 1308008
4 İzmir Demokrasi Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 269.11640 1196460
5 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 253.93082 1442343
6 Akdeniz Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 251.20458 1490786
7 Ankara Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 239.13400 1723352
8 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 247.68219 1555603
9 Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği 240.88366 1687654

Yalova Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Yalova Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 1756668, puanı ise 237.53594'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Yalova Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü kontenjanı 40+1 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 41 olmuştur.

Yalova Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Yalova Üniversitesi ise Yalova şehrinde bulunmaktadır. Yalova Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.