Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 2023 Taban Puanları

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Logo

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Logo

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Kktc-Lefkoşa
 • Üniversite: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
 • Üniversite Türü: KKTC
 • Ücret / Burs: %50 İndirimli
 • Genel Kontenjan: 42+0
 • Yerleşen: Doldu - 42
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (DİL)
 • 2022 Başarı Sırası: 69769
 • 2021 Başarı Sırası: 57572
 • 2022 Taban Puanı: 283.28903
 • 2021 Taban Puanı: 258.51438
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Logo

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanları Uluslararası Kıbrıs Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Yeditepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 392.09365 26621
2 Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 391.89109 26704
3 İstanbul Medipol Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 387.72743 28175
4 Ted Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 368.74957 35153
5 İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 390.63522 27125
6 İstanbul Kültür Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 355.39478 40226
7 Mef Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 343.03754 45022
8 Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 274.99493 73433
9 Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 283.28903 69769
10 Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 284.77095 69139
11 Girne Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) 244.93182 87940

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü DİL ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 69769, puanı ise 283.28903'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü DİL ile alan meslekler arasında olduğu için dile yatkınlığınız olması gerekmektedir. Özellikle yabancı dil bilmek tüm dünyada avantaj sağlamaktadır. Dil bölümünü seçmek, dil ve kültür hakkında ilgisi olan ve araştırma yapmak isteyen insanlar için uygun bir seçimdir. Dil bölümünde okumak, öğrenilen dille ilgili yazılı ve sözlü becerilerin pratikte kullanılmasını gerektirir. Eğer bir dil hakkında iyi bilgi sahibi değilseniz, o dil için ek bir çalışma yapmanız faydalı olabilir. Dil bölümünde okuyanlar, iletişim becerilerinin yanı sıra okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini de geliştirmelidir. Özetle, eğer Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü %50 İndirimli bir bölümdür. 2022 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü kontenjanı 42+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 42 olmuştur.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin üniversite türü KKTC üniversitesi konumundadır. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ise Kktc-Lefkoşa şehrinde bulunmaktadır. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.