Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Logo

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Bölümü

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanları ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü 2 yıllık ve TYT ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Logo

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: Kktc-Lefkoşa
 • Üniversite: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
 • Üniversite Türü: KKTC
 • Ücret / Burs: Burslu
 • Genel Kontenjan: 5+0+0+0+0
 • Yerleşen: Doldu - 5
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2023 Başarı Sırası: 819229
 • 2022 Başarı Sırası: 869767
 • 2023 Taban Puanı: 305.44541
 • 2022 Taban Puanı: 293.81806
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Logo

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) kaç puan, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümünün 2023 YKS sıralaması 819229 olarak gerçekleşmiştir. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) 2022 YKS taban sıralaması ise 869767 olarak belirlenmiştir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanı kaç?

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 305.44541 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanı 293.81806 olmuştur.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü nerede?

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu), Kktc-Lefkoşa şehrinde bulunmaktadır.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu), TYT puan türü ile öğrenci almaktadır.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümünün kontenjanı kaç?

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) kontenjanları 2024 yılında 5+0+0+0+0 olarak belirlenmiştir. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) özel mi devlet mi?

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümünün türü KKTC üniversiteleri kategorisindedir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü kaç yıl?

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) 2 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) doldu mu?

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 5 olarak belirlenmiştir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü ücretli mi?

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) bölümü Burslu bir bölümdür.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.