Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 Taban Puanları

Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Trakya Üniversitesi Logo

Trakya Üniversitesi Logo

Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Edirne
 • Üniversite: Trakya Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 20+1
 • Yerleşen: Doldu - 21
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 538956
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 247.49080
 • 2021 Taban Puanı: 0
Trakya Üniversitesi Logo

Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) taban puanları Trakya Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi 282.68509 353297
2 Sağlık Bilimleri Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi 282.68210 353305
3 Selçuk Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi 270.18272 406751
4 Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi 274.30904 387883

Trakya Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Trakya Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 538956, puanı ise 247.49080'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Trakya Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü kontenjanı 20+1 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 21 olmuştur.

Trakya Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Trakya Üniversitesi ise Edirne şehrinde bulunmaktadır. Trakya Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (Yüksekokul) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.