Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 2023 Taban Puanları

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Logo

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Logo

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Tokat
 • Üniversite: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 982427
 • 2021 Başarı Sırası: 988866
 • 2022 Taban Puanı: 284.54994
 • 2021 Taban Puanı: 233.43179
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Logo

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) taban puanları Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Mardin Artuklu Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 307.07952 726408
2 Karabük Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 291.65449 895061
3 Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 289.17272 924857
4 Siirt Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 307.54238 721836
5 Giresun Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 280.44322 1036249
6 Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 284.54994 982427
7 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 267.75994 1217024
8 Munzur Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 262.86622 1292788
9 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 252.35941 1470176
10 Kastamonu Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 254.96894 1424463
11 Munzur Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 247.28777 1562932
12 Ardahan Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) 244.20756 1622279

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 982427, puanı ise 284.54994'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ise Tokat şehrinde bulunmaktadır. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik (İngilizce) bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.