Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Ted Üniversitesi Logo

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) Bölümü

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanları ve Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü 4 yıllık ve DİL ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Ted Üniversitesi Logo

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: Ankara
 • Üniversite: Ted Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: %50 İndirimli
 • Genel Kontenjan: 47+0+0+0+0
 • Yerleşen: Doldu - 47
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (DİL)
 • 2023 Başarı Sırası: 51564
 • 2022 Başarı Sırası: 49188
 • 2023 Taban Puanı: 346.76108
 • 2022 Taban Puanı: 332.53187
Ted Üniversitesi Logo

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) kaç puan, Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünün 2023 YKS sıralaması 51564 olarak gerçekleşmiştir. Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) 2022 YKS taban sıralaması ise 49188 olarak belirlenmiştir.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanı kaç?

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 346.76108 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanı 332.53187 olmuştur.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü nerede?

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli), Ankara şehrinde bulunmaktadır.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli), DİL puan türü ile öğrenci almaktadır.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünün kontenjanı kaç?

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) kontenjanları 2024 yılında 47+0+0+0+0 olarak belirlenmiştir. Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) özel mi devlet mi?

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünün türü Vakıf üniversiteleri kategorisindedir.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü kaç yıl?

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) doldu mu?

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 47 olarak belirlenmiştir.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü ücretli mi?

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) bölümü %50 İndirimli bir bölümdür.

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Ted Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.