Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 2023 Taban Puanları

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Logo

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Logo

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Sivas
 • Üniversite: Sivas Cumhuriyet Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 1327560
 • 2021 Başarı Sırası: 1223000
 • 2022 Taban Puanı: 260.72567
 • 2021 Taban Puanı: 215.53558
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Logo

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği taban puanları Sivas Cumhuriyet Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Ankara Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 307.76585 719583
2 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 260.72567 1327560
3 Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 259.00012 1355916
4 Necmettin Erbakan Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 261.60210 1313276
5 Giresun Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 244.96273 1607548
6 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 243.60251 1634136
7 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği 239.48181 1716174

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 1327560, puanı ise 260.72567'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ise Sivas şehrinde bulunmaktadır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.