Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Sakarya Üniversitesi Logo

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) Bölümü

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) taban puanları ve Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümü 4 yıllık ve DİL ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Sakarya Üniversitesi Logo

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: Sakarya
 • Üniversite: Sakarya Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: İÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 60+2+0+2+0
 • Yerleşen: Dolmadı - 62
 • Öğrenim Türü:İkinci
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (DİL)
 • 2023 Başarı Sırası: 49572
 • 2022 Başarı Sırası: 52450
 • 2023 Taban Puanı: 351.12966
 • 2022 Taban Puanı: 324.51744
Sakarya Üniversitesi Logo

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) kaç puan, Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümünün 2023 YKS sıralaması 49572 olarak gerçekleşmiştir. Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) 2022 YKS taban sıralaması ise 52450 olarak belirlenmiştir.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) taban puanı kaç?

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 351.12966 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) taban puanı 324.51744 olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümü nerede?

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ), Sakarya şehrinde bulunmaktadır.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ), DİL puan türü ile öğrenci almaktadır.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümünün kontenjanı kaç?

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) kontenjanları 2024 yılında 60+2+0+2+0 olarak belirlenmiştir. Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) özel mi devlet mi?

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümünün türü Devlet üniversiteleri kategorisindedir.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümü kaç yıl?

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) doldu mu?

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümünün yerleşme durumu Dolmadı - 62 olarak belirlenmiştir.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümü ücretli mi?

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) bölümü İÖ-Ücretli bir bölümdür.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (İÖ) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.