Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji 2023 Taban Puanları

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Logo

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Logo

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: Sağlık Bilimleri Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 681882
 • 2021 Başarı Sırası: 600758
 • 2022 Taban Puanı: 311.65744
 • 2021 Taban Puanı: 267.85137
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Logo

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Elektronörofizyoloji sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Elektronörofizyoloji ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Elektronörofizyoloji Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Elektronörofizyoloji taban puanları Sağlık Bilimleri Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Hacettepe Üniversitesi Elektronörofizyoloji 327.70768 543617
2 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Elektronörofizyoloji 311.64629 681990
3 Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji 311.65744 681882
4 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Elektronörofizyoloji 315.58504 645573
5 Erciyes Üniversitesi Elektronörofizyoloji 310.84964 689542
6 Trakya Üniversitesi Elektronörofizyoloji 298.39664 818134
7 Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji 302.56575 773259
8 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Elektronörofizyoloji 296.25001 841782

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Elektronörofizyoloji olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Elektronörofizyoloji bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Elektronörofizyoloji bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 681882, puanı ise 311.65744'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Elektronörofizyoloji YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Elektronörofizyoloji bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Elektronörofizyoloji bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Elektronörofizyoloji bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Sağlık Bilimleri Üniversitesi ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elektronörofizyoloji bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.