Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Sabancı Üniversitesi Logo

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) Bölümü

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) taban puanları ve Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümü 4 yıllık ve SAY ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Sabancı Üniversitesi Logo

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: Sabancı Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Burslu
 • Genel Kontenjan: 81+0+4+0+1
 • Yerleşen: Doldu - 86
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2023 Başarı Sırası: 1436
 • 2022 Başarı Sırası: 1054
 • 2023 Taban Puanı: 540.27125
 • 2022 Taban Puanı: 539.99685
Sabancı Üniversitesi Logo

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) kaç puan, Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümünün 2023 YKS sıralaması 1436 olarak gerçekleşmiştir. Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) 2022 YKS taban sıralaması ise 1054 olarak belirlenmiştir.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) taban puanı kaç?

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 540.27125 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) taban puanı 539.99685 olmuştur.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümü nerede?

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu), İstanbul şehrinde bulunmaktadır.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu), SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümünün kontenjanı kaç?

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) kontenjanları 2024 yılında 81+0+4+0+1 olarak belirlenmiştir. Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) özel mi devlet mi?

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümünün türü Vakıf üniversiteleri kategorisindedir.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümü kaç yıl?

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) doldu mu?

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 86 olarak belirlenmiştir.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümü ücretli mi?

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) bölümü Burslu bir bölümdür.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.