Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği 2023 Taban Puanları

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Logo

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Logo

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Osmaniye
 • Üniversite: Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 40+1
 • Yerleşen: Doldu - 41
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 1659044
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 242.32879
 • 2021 Taban Puanı: 0
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Logo

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Raylı Sistemler İşletmeciliği sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Raylı Sistemler İşletmeciliği ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Raylı Sistemler İşletmeciliği Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Raylı Sistemler İşletmeciliği taban puanları Osmaniye Korkut Ata Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Eskişehir Teknik Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği 286.72001 954832

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Raylı Sistemler İşletmeciliği olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 1659044, puanı ise 242.32879'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Raylı Sistemler İşletmeciliği YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü kontenjanı 40+1 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 41 olmuştur.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ise Osmaniye şehrinde bulunmaktadır. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.