Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 2023 Taban Puanları

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Logo

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Logo

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Niğde
 • Üniversite: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 60+2
 • Yerleşen: Doldu - 62
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 647467
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 234.46953
 • 2021 Taban Puanı: 0
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Logo

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Peyzaj Mimarlığı sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Peyzaj Mimarlığı ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Peyzaj Mimarlığı Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Peyzaj Mimarlığı taban puanları Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Peyzaj Mimarlığı 305.13661 278254
2 Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 295.33470 308427
3 Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 291.24264 322104
4 Bursa Uludağ Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 287.37300 335930
5 Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 287.40739 335811
6 Bursa Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 282.60347 353604
7 İzmir Demokrasi Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 280.35501 362424
8 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 278.31014 370817
9 Karadeniz Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı 272.01552 398127

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Peyzaj Mimarlığı olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Peyzaj Mimarlığı bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Peyzaj Mimarlığı bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 647467, puanı ise 234.46953'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Peyzaj Mimarlığı YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Peyzaj Mimarlığı bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Peyzaj Mimarlığı bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Peyzaj Mimarlığı bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü kontenjanı 60+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 62 olmuştur.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ise Niğde şehrinde bulunmaktadır. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.