Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 2023 Taban Puanları

Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Maltepe Üniversitesi Logo

Maltepe Üniversitesi Logo

Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: Maltepe Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Ücretli
 • Genel Kontenjan: 32+0
 • Yerleşen: Doldu - 32
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 1684674
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 241.03146
 • 2021 Taban Puanı: 0
Maltepe Üniversitesi Logo

Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) taban puanları Maltepe Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Nişantaşı Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 324.70700 567359
2 Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 296.93015 834132
3 İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 296.02254 844430
4 Başkent Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 283.97360 989849
5 İstanbul Gedik Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 266.80294 1231554
6 İstanbul Arel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 274.37943 1119546
7 Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 221.25384 2128494
8 İstanbul Rumeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 251.19348 1490997
9 Piri Reis Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 248.39512 1542360
10 Işık Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 254.96254 1424553
11 Yüksek İhtisas Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 258.19091 1369469
12 Kto Karatay Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 238.66078 1733120

Maltepe Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Maltepe Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 1684674, puanı ise 241.03146'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Maltepe Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) bölümü Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) bölümü kontenjanı 32+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 32 olmuştur.

Maltepe Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. Maltepe Üniversitesi ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.