Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 2023 Taban Puanları

Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Kocaeli Üniversitesi Logo

Kocaeli Üniversitesi Logo

Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Kocaeli
 • Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 80+2
 • Yerleşen: Doldu - 82
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SÖZEL)
 • 2022 Başarı Sırası: 129485
 • 2021 Başarı Sırası: 142322
 • 2022 Taban Puanı: 344.02127
 • 2021 Taban Puanı: 291.05669
Kocaeli Üniversitesi Logo

Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Görsel İletişim Tasarımı sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Görsel İletişim Tasarımı ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Görsel İletişim Tasarımı Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Görsel İletişim Tasarımı taban puanları Kocaeli Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Ege Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 391.40115 31188
2 İstanbul Medeniyet Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 377.39965 50044
3 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 364.75409 73467
4 Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 361.73623 80078
5 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 351.59476 106234
6 Sakarya Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 349.87839 111185
7 Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 344.02127 129485
8 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 333.66608 167637
9 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 316.07352 252026
10 Süleyman Demirel Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 321.64142 222382
11 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 298.96298 361344
12 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 292.33444 410714
13 Malatya Turgut Özal Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı 283.42140 483235

Kocaeli Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Görsel İletişim Tasarımı olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Görsel İletişim Tasarımı bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Görsel İletişim Tasarımı bölümü SÖZEL ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Kocaeli Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 129485, puanı ise 344.02127'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Görsel İletişim Tasarımı YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Görsel İletişim Tasarımı bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Görsel İletişim Tasarımı bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Görsel İletişim Tasarımı bölümü SÖZEL ile alan meslekler arasında olduğu için Sözel bölümler, öğrencilerin sözel ifade yeteneklerini geliştirmelerine odaklanır. İletişim becerilerinin iyi olması, sözel bölümde başarılı olmak için önemlidir. Sözel bölümler, öğrencilerin yazma becerilerini de geliştirmelerine odaklanır. Sözel bölümler, kültür ve sanat hakkında derin bir anlayış kazandırabilir. Kültür ve sanat hakkında ilginizin olması, sözel bölümde başarılı olmak için faydalıdır. Özetle, eğer Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü Ücretsiz bir bölümdür. 2022 yılında Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü kontenjanı 80+2 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 82 olmuştur.

Kocaeli Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Kocaeli Üniversitesi ise Kocaeli şehrinde bulunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.