Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 2023 Taban Puanları

Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Karabük Üniversitesi Logo

Karabük Üniversitesi Logo

Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Karabük
 • Üniversite: Karabük Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: UÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 120+3
 • Yerleşen: Doldu - 123
 • Öğrenim Türü: Uzaktan Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 1461606
 • 2021 Başarı Sırası: 1526254
 • 2022 Taban Puanı: 252.83875
 • 2021 Taban Puanı: 194.96353
Karabük Üniversitesi Logo

Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) taban puanları Karabük Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 305.36858 743941
2 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 284.40058 984332
3 Çukurova Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 283.16715 1000491
4 Gaziantep Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 270.86963 1170250
5 Manisa Celâl Bayar Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 265.05315 1258449
6 Kırıkkale Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 258.29094 1367780
7 Amasya Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 255.52465 1414885
8 Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 252.83875 1461606
9 Bitlis Eren Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) 250.75725 1498921

Karabük Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Karabük Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 1461606, puanı ise 252.83875'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Karabük Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) bölümü UÖ-Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) bölümü kontenjanı 120+3 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Uzaktan Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 123 olmuştur.

Karabük Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Karabük Üniversitesi ise Karabük şehrinde bulunmaktadır. Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.