Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 2023 Taban Puanları

Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Kapadokya Üniversitesi Logo

Kapadokya Üniversitesi Logo

Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Nevşehir
 • Üniversite: Kapadokya Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Ücretli
 • Genel Kontenjan: 68+0
 • Yerleşen: Doldu - 68
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 5 Yıl (SAY)
 • 2022 Başarı Sırası: 70146
 • 2021 Başarı Sırası: 71582
 • 2022 Taban Puanı: 434.97469
 • 2021 Taban Puanı: 369.06222
Kapadokya Üniversitesi Logo

Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Diş Hekimliği (Ücretli) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Diş Hekimliği (Ücretli) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Diş Hekimliği (Ücretli) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Diş Hekimliği (Ücretli) taban puanları Kapadokya Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Ankara Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 467.54844 41768
2 İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 474.34997 36195
3 Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 454.21511 52887
4 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 452.33650 54576
5 Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 449.18192 57307
6 Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 0 0
7 Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 434.97469 70146
8 Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 0 0
9 Antalya Bilim Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 438.06283 67326
10 İstanbul Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 0 0
11 İstanbul Galata Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 0 0
12 İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) 0 0

Kapadokya Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Diş Hekimliği (Ücretli) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Diş Hekimliği (Ücretli) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Diş Hekimliği (Ücretli) bölümü SAY ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Kapadokya Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 70146, puanı ise 434.97469'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Diş Hekimliği (Ücretli) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Kapadokya Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Diş Hekimliği (Ücretli) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Diş Hekimliği (Ücretli) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Diş Hekimliği (Ücretli) bölümü SAY ile alan meslekler arasında olduğu için sayısal zekanızın iyi olması gerekmektedir. Günümüzde sayısal mesleklerin geleceği git gide artmaktadır ve matematik, fizik, algoritma ve programlama gibi konulada uzmanlaşmak her zaman avantajlı olabilir. Özetle, eğer Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) bölümü Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) bölümü kontenjanı 68+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 68 olmuştur.

Kapadokya Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. Kapadokya Üniversitesi ise Nevşehir şehrinde bulunmaktadır. Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği (Ücretli) bölümü ise 5 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.