Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Logo

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) Bölümü

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) taban puanları ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümü 4 yıllık ve SAY ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Logo

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: İzmir
 • Üniversite: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 70+2+0+0+0
 • Yerleşen: Doldu - 72
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2023 Başarı Sırası: 190812
 • 2022 Başarı Sırası: 231777
 • 2023 Taban Puanı: 348.99180
 • 2022 Taban Puanı: 322.81199
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Logo

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) kaç puan, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümünün 2023 YKS sıralaması 190812 olarak gerçekleşmiştir. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) 2022 YKS taban sıralaması ise 231777 olarak belirlenmiştir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) taban puanı kaç?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 348.99180 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) taban puanı 322.81199 olmuştur.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümü nerede?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce), İzmir şehrinde bulunmaktadır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce), SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümünün kontenjanı kaç?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) kontenjanları 2024 yılında 70+2+0+0+0 olarak belirlenmiştir. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) özel mi devlet mi?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümünün türü Devlet üniversiteleri kategorisindedir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümü kaç yıl?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) doldu mu?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 72 olarak belirlenmiştir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümü ücretli mi?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) bölümü Ücretsiz bir bölümdür.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.