Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İzmir Ekonomi Üniversitesi Logo

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) Bölümü

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) taban puanları ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümü 4 yıllık ve EA ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Logo

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: İzmir
 • Üniversite: İzmir Ekonomi Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Burslu
 • Genel Kontenjan: 5+0+1+0+1
 • Yerleşen: Dolmadı - 6
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (EA)
 • 2023 Başarı Sırası: 36631
 • 2022 Başarı Sırası: 62436
 • 2023 Taban Puanı: 405.90710
 • 2022 Taban Puanı: 397.26216
İzmir Ekonomi Üniversitesi Logo

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) kaç puan, İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümünün 2023 YKS sıralaması 36631 olarak gerçekleşmiştir. İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) 2022 YKS taban sıralaması ise 62436 olarak belirlenmiştir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) taban puanı kaç?

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 405.90710 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) taban puanı 397.26216 olmuştur.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümü nerede?

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu), İzmir şehrinde bulunmaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu), EA puan türü ile öğrenci almaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümünün kontenjanı kaç?

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) kontenjanları 2024 yılında 5+0+1+0+1 olarak belirlenmiştir. İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) özel mi devlet mi?

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümünün türü Vakıf üniversiteleri kategorisindedir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümü kaç yıl?

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) doldu mu?

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümünün yerleşme durumu Dolmadı - 6 olarak belirlenmiştir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümü ücretli mi?

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) bölümü Burslu bir bölümdür.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.