Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İzmir Ekonomi Üniversitesi Logo

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Bölümü

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanları ve İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü 4 yıllık ve DİL ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Logo

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: İzmir
 • Üniversite: İzmir Ekonomi Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Burslu
 • Genel Kontenjan: 9+0+1+0+1
 • Yerleşen: Doldu - 11
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (DİL)
 • 2023 Başarı Sırası: 4126
 • 2022 Başarı Sırası: 5134
 • 2023 Taban Puanı: 486.67018
 • 2022 Taban Puanı: 474.63221
İzmir Ekonomi Üniversitesi Logo

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) kaç puan, İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümünün 2023 YKS sıralaması 4126 olarak gerçekleşmiştir. İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) 2022 YKS taban sıralaması ise 5134 olarak belirlenmiştir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanı kaç?

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 486.67018 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanı 474.63221 olmuştur.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü nerede?

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu), İzmir şehrinde bulunmaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu), DİL puan türü ile öğrenci almaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümünün kontenjanı kaç?

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) kontenjanları 2024 yılında 9+0+1+0+1 olarak belirlenmiştir. İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) özel mi devlet mi?

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümünün türü Vakıf üniversiteleri kategorisindedir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü kaç yıl?

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) doldu mu?

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 11 olarak belirlenmiştir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü ücretli mi?

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) bölümü Burslu bir bölümdür.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Fakülte) (Burslu) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.